Domácí palubovka mladším žákům seděla

V neděli 3.3.2024 se na domácí palubovce ukázali mladší žáci, kterým se sice v sezoně výsledkově nedaří, nicméně doma chtěli černou sérii porážek změnit. Jak nakonec ukázal vývoj obou zápasů, domácí prostředí našim dětem vyhovovalo a sehrály pohledné zápasy.

První třetina úvodního zápasu proti Sokolům z Havlíčkova Brodu našim hráčům tolik nesedla, soupeř v ní nevyužil některé příležitosti. Vázla kombinace a zejména pohyb po bez balonku. Od druhé třetiny se však výkon našich barev změnil. I když mnoho a mnoho příležitostí nebylo proměněno, konečné vítězství v poměru 5:1 bylo vzhledem k vývoji utkání spravedlivé. Ve druhém zápase děti navázaly na týmový a nadmíru poctivý výkon, střelecká (ne)efektivita rozhodla o těsné prohře s třebíčskými Snipery v poměru 2:4.

I když se v této věkové kategorii nehraje na výkony a výsledky, děti vzhledem k pozitivní motivaci vyhrávat chtějí i potřebují. Výhry jsou užitečné i kvůli tomu, že potvrzují směr v nastolené cestě ve výchově sportovce.

Velikým pozitivem domácích zápasů je obranná hra. Děti plnily taktické pokyny, perfektně blokovaly střely. A ty střely, které na branku přeci jen prošly, přitahoval jako magnet s velkou jistotou chytající Tonda Sikora. Pochvalu zaslouží obránci, kteří v obou zápasech velmi dobře zahajovali útoky či je sami táhli.

Přibyslavské zápasy ukázaly mnoho pozitivního, za trenérský štáb jsem rád, že se v zápasech začínají ukazovat návyky budované v tréninku. O to víc si přejeme, aby i nadále děti poctivě na tréninky chodily. Na čem však potřebujeme pracovat neustále je týmová souhra a zejména střelecká efektivita.

Všechny rodinné příslušníky zvu na další dva zápasy mladších žáků, kteří se představí ve Světlé nad Sázavou v sobotu 16.3.2024. Zároveň všem příchozím rodičům děkuji za podporu dětí a za pomoc při organizaci turnaje.