Po reprezentační přestávce se opět naplno rozběhly soutěže Českého florbalu. Starší žáky čekal v sobotu 20. prosince poslední zápas nejen kalendářního roku, ale i první poloviny sezóny. Tento hrací den byl závěrečným 13. kolem základní části Ligy Vysočiny starších žáků, po kterém se soutěž rozdělí na dvě výkonnostní skupiny (elitní o titul a druhá o umístění). JUVENIS se před závěrečným zápasem držel na 9. místě, k postupu mezi elitní sedmičku musely být splněny dvě podmínky - vítězství proti Snipers Třebíč a příznivá kombinace výsledků zápasů ostatních družstev. Starší žáci na palubovku pelhřimovské sportovní haly odjížděli s reálnou šancí zabojovat o postup do elitní skupiny týmů. A jak vše dopadlo?
Ve středu, 10. září, jsme se po letní přestávce sešli poprvé ve sportovní hale v Přibyslavi a zahájili společně novou sezonu. Stejně jako v předešlých sezónách i letos probíhají tréninky našich nejmenších (4-6 let) vždy ve středu 16:00-17:00.
Ve dnech od 13. do 18. července 2025 se uskutečnilo letní florbalové soustředění pro mládež. Jednalo se vůbec o první akci tohoto druhu v historii našeho klubu. Celkem se soustředění zúčastnilo 20 dětí (14 chlapců a 6 dívek): od přípravky až po kategorii starších žáků.
Klubové zprávy - so 18. 10. 2025 - Ležák Martin
Domácí palubovka starším žákům svědčila
Ligová sezóna se naplno rozjela a starší žáci se v sobotu 18. října představili na domácí palubovce již ve třetím hracím kole Ligy Vysočiny starších žáků. Doma chtěli napravit nepovedený start do sezóny. Tým se konečně sešel téměř v úplném složení, což byl asi klíčový faktor úspěchů v obou utkáních. Sestava dočkala změn, někteří hráči se ocitli na nových pozicích. Jak vidno z dalšího vývoje, asi to byl správný taktický tah.
V prvním utkání nastoupil Juvenis proti hráčům SK Jihlava, kteří se toho času nacházeli s devíti body na předních pozicích ligové tabulky. První třetina naznačila směr, kterým se zápas bude ubírat. Na Jihlavu Juvenis vyrukoval s nátlakovou fyzickou hrou, což v první třetině neslo úspěch (3:1). Avšak v prostřední periodě si naši hráči přestali hlídat předbrankový prostor, ze kterého soupeř trestal naše laciné chyby a nedůraz. Plán do závěrečné třetiny byl jasný. Být daleko efektivnější v zakončení a pečlivě střežit prostor před domácí svatyní. Po sporném (ne)gólu na začátku třetí třetiny Jihlava snížila na 6:5. Zápas gradoval. Juvenisané však začali konečně využívat své šance a zaslouženě si po vítězství 12:6 připsal první tři body do ligové tabulky.
Na vítězství chtěli přibyslavští navázat ve druhém zápase proti Rytířům MB. Od začátku se hrálo zejména na obranné polovině soupeře. Soupeř byl nebezpečný z rychlých protiútoků. V prvních dvou třetinách hodně hráčů hrálo individuálně, chtěli si dát gól. Což není špatně, ale kvůli taktice soupeře, který zahustil prostor před svojí brankou, byla nutná větší týmová souhra. Ta se ve třetí třetině začala dařit a Juvenis se radoval ze druhého vítězství!
Je patrné, že domácí palubovka Juvenisanům svědčila. Díky šesti získaným bodům stoupli v tabulce. Kromě bodů je však daleko důležitější herní posun. Jak se ukázalo, podařené byly i změny v sestavě. Výkon začínal od jistého Tondy Sikory v brance. Dalším pozitivem domácích utkání je týmová produktivita, kdy se každý člen sestavy zapsal do kolonky střelců (pozn. 25 vstřelených branek ve 2 zápasech). Dvě vítězství však nic neznamenají, sice potěší, ale je třeba je brát s pokorou a makat dál. Makat dál, na každém tréninku, při každém střídání. Věřím, že tento tým má sílu, jen je třeba ji v sobě probudit, jako se to podařilo na domácí palubovce. Ať žije žlutá a modrá síla!