9_20220524_220031.jpg
82_20230508_141808.jpg

Elévové mezi regionální špičkou - hodnocení sezony 2022/2023

Elévové odehráli v Lize Vysočiny celkem 50 utkání, což bylo nejvíce z 27 přihlášených družstev. I když se na soupisce objevilo několik hráčů / hráček nováčků, kteří s florbalem v našem klubu začali v této sezoně, elévové podávali podařené výkony a dosahovali skvělých výsledků. Zároveň se jednalo o nejpočetnější kategorii, ve které se trenéři snažili zápasovou vytíženost rozprostřít na všechny hráče a hráčky. Za tuto kategorii nastoupilo celkem 16 hráčů a hráček (sestava je uvedena níže).

Elévové odehráli v sezóně celkem 11 turnajů, 2 z nich odehráli na domácí přibyslavské palubovce. Na ostatní zápasy museli urazit v rámci kraje Vysočina celkem 840 km. Nejvzdálenějšími destinacemi byla města Moravské Budějovice a Pacov.

Z velkého počtu 50 zápasů zapsali elévové celkovou bilanci 37 vítězství, 2 remízy a 11 proher, což činí úspěšnost 74%. V neoficiální tabulce se díky této bilanci přiblížili nejúspěšnějším družstvům regionu, když by za ní brali celkově 4 místo (!). Shodou okolností stejnou příčku by neoficiálně obsadili i mladší žáci, za něž mnozí elévové nastupovali. Nejlepší bilanci dosáhli elévové SK Jihlava ježci (91%), poté PSKC Okříšky (85%) a Spartak Pelhřimov - žlutí (78%). I když se v této kategorii výsledky nezapočítávají, JUVENIS v tomto srovnání ukázal svoji příslušnost k regionální špičce. Jak vidno z výkonů přípravky, elévů či mladších žáků, JUVENIS dokáže u těchto mladších věkových kategoriích držet krok s těmi největšími regionálními kluby a velmi kvalitně vštěpovat svým sportovcům základní florbalové dovednosti a schopnosti. Je škoda, že z trojice nejúspěšnějších týmů se elévové potkávali v lize pravidelně jen s Okříškami, s ostatníma dvěma týmy JUVENIS nesehrál ani jedno ligové utkání.

Elévové v první polovině sezony dosáhli úžasné šňůry 16 zápasů bez porážky! Přibyslavským reprezentantům se nejvíce dařilo v zápasech proti dačickým Tučňákům (5 výher) či Orlům z Kněžic (4 výhry), naopak se jim ani jednou nepodařilo vyzrát na hráče PSKC Okříšek (3 porážky). I přes prohry patřily zápasy s Okříškami k těm nejlepším v lize - úrovní, dynamikou, individuální i týmovou kvalitou. Nejvyšší výhru zapsali elévové proti Kněžicím v poměru 11:2, naopak nejvyšší porážku utrpěli v možná nejméně povedeném utkání proti Orlům z Nového Města na Moravě (0:8). Celkem na 4 turnajích nepoznali elévové hořkost porážky. Nejvíce gólů vstřelili na třetím turnaji v Moravských Budějovicích (celkem 26), naopak střelecky nejméně povedený turnaj hostila Světlá nad Sázavou (jen 10 branek). Na turnaji v Pacově pak elévové obdrželi jen 2 branky ze 4 zápasů. V 50 zápasech se podařilo elévům vsítit celkem 188 gólů (průměr 3,7 gólů / zápas), 84 gólů pak obdrželi (průměr 1,7 gólů / zápas).

Do nejvíce utkání v sezoně nastoupila Adéla Částková, která z celkové porce 50 zápasů odehrála 47. Dalšími vytrvalci, kteří nastoupili do nejvíce utkání jsou: Matyáš Kaňkovský, Jan Mokrejš a Nikol Pejzlová (všichni 42 zápasů). V sestavě se pravidelně objevují děvčata, z 16 hráčů a hráček nastoupilo v týmu 7 děvčat.

Nejlepším střelcem se stal Martin Ležák, který v 37 utkáních vstřelil úctyhodných 66 branek. Dalšími střelci v pořadí jsou Tobiáš Teml (34 gólů), Adéla Částková (28) a Matyáš Kaňkovský (27). Střelecky se v zápasech ještě dokázali prosadit: Jan Mokrejš (12), Nikol Pejzlová (10), Veronika Talíková, Lukáš Novotný (oba 4), Šimon Langpaul, Jan Jajtner a Kateřina Němcová (všichni 1). Nejvyššího průměru vstřelených branek na jeden zápas dosáhl Martin Ležák (1,8 branek / utkání), dále Tobiáš Teml (1,5) a Matyáš Kaňkovský (0,65).

Brankářská jednička Míša Jajtnerová podávala stabilní a vyrovnané výkony. Z 36 zápasů obdržela jen 58 gólů, což jí dává průměr 1,6 obdržených branek na zápas. Do branky se ještě jako zástup za Míšu dostali Matyáš Kaňkovský a Veronika Talíková.

Touto cestou děkujeme týmu za jejich výkony, trpělivost a celkový přístup. Též děkujeme za podporu jejich rodičům, kteří své děti materiálně i psychicky podporují, děkuji za spolupráci při organizaci turnajů a dovozu dětí na turnaje.

Sestava:

Jajtnerová - Částková, Jajtner, Kaňkovský M., Kasalová, Langpaul (přípravka), Ležák, Mokrejš, Němcová, Němec, Novotný, Pejzlová, Pelikán (přípravka), Šušková, Talíková, Teml.

Z této sestavy se posouvají do starší kategorie (mladších žáků) Adéla Částková, Iveta Kasalová, Martin Ležák, Lukáš Novotný, Aleš Němec, Nikol Pejzlová, Veronika Talíková a Tobiáš Teml. Mnohá děvčata však v příští sezóně budou moci do této soutěže ještě zasáhnout na výjimku, kterou dívkám uděluje Ligová komise. Za sebe přeji všem mnoho dalších sportovních úspěchů i elán při vlastním sportovním i osobnostním rozvoji.

Poslední akcí tohoto týmu bude v sobotu 20. května od 9:00 druhý ročník Poháru Posázaví. Pořadatelství se tentokrát ujal žďárský Hippos.


Martin Ležák