9_20220524_220031.jpg
8_20220524_215838.jpg
42_20220511_100329.jpg

Elévové: statistické ohlédnutí za sezónou

Elévové odehráli v uplynulé sezóně od října do dubna celkem 10 turnajů, dva turnaje hostila přibyslavská sportovní hala. V článku přinášíme statistické ohlédnutí za těmito turnaji, ve kterých děti odehrály celkem 36 utkání.

Týmové statistiky

Do zápasů v průběhu sezóny zasáhlo celkem 17 hráčů a hráček. Sestava se obvykle dosti měnila, v závislosti na zraněních, nemocech, epidemiologické situaci a dalších okolnostech. V podstatě ani jeden turnaj neodehrála stejná sestava jako v tom předchozím. 

Sestava: Hort, Jajtnerová, Sikora Ant. - Částková, Dejmal, Havlík, Holý, Kaňkovský, Kasalová, Koubek, Ležák, Novotný, Sikora Pa., Štefáček, Talíková, Teml, Žák, Žáková.

V kategorii elévů se nehraje na oficiální výsledky. Ale jen pro představu: z 36ti utkání naše děti vyšly s  pozitivní bilancí: 16 vítězství, 14 porážek a 6 remíz. Celkové skóre za všechna utkání 99:97.

Nejvíce zápasů naši reprezentanti sehráli proti brodským Drakům a Bystřici. Nejvyšší vítězství zaznamenali v 8. turnaji proti Hipposu Žďár nad Sázavou v poměru 8:1, naopak nejvyšší porážku uštědřili našim reprezentantům zástupci Kněžic - hned v 1. turnaji (0:9). Celkem 4 zápasy Juvenisané prohráli o jednu branku, opačně 3 zápasy vyhráli s konečným rozdílem o jeden gól.

Individuální statistiky

Všech 36 utkání sezóny odehrál Martin Ležák, Petr Havlík zvládl porci 32 utkání. Další hráči s nejvyšším počtem startů: David Holý (29), Tobiáš Teml a Adéla Částková (28).

V 36 zápasech celkem naši reprezentanti rozvlnili soupeřovu síťku celkem 99x, s průměrem 2,75 vstřelených branek/zápas. Nejlepším střelcem se stal Tobiáš Teml, který ve 28 zápasech vsítil úctyhodných 50 branek (průměr 1,78 gólů/zápas!). Druhým nejlepším střelcem se stal Martin Ležák (24 branek). Další pořadí střelců: Libor Dejmal (9), Adéla Částková (8), Veronika Talíková (4). Do neoficiální listiny střelců se pak ještě zapsali: Ivetka Kasalová, Matyáš Kaňkovský, Adéla Žáková a Matěj Žák.

Naši brankáři se v průběhu sezóny velmi zlepšovali. Nejvíce zápasů odchytal Antonín Sikora (20), Tomáš Hort zasáhl do 16 utkání, start mezi elévy si připsala i Michala Jajtnerová. Antonín Sikora končí soutěžní ročník s průměrem 2,5 obdržených gólů/zápas, Tomáš Hort mu zdatně sekunduje s hezkým průměrem 2,7 obdržených branek/zápas.

Do zápasů zasáhli hráči i hráčky z mladší kategorie přípravky. Nejvíce startů nasbírali Matyáš Kaňkovský, Michala Jajtnerová či Patrik Sikora.

Opačným směrem, do starší kategorie mladších žáků, nastoupili: Adéla Částková, Petr Havlík, Martin Ležák, Lukáš Novotný, Antonín Sikora, Veronika Talíková a Tobiáš Teml. 

V sestavě se též objevili děti, které hrají florbal v našem klubu prvním rokem. Jedná se o: Lukáše Novotného, Davida Holého, Petra Havlíka, Libora Dejmala, Davida Koubka, Adélu Žákovou a Matěje Žáka.

Poděkování

Děkujeme všem hráčům i hráčkám za jejich celkový přístup (k tréninkům i zápasům). Za uplynulou sezónu si zaslouží velkou pochvalu, na mnohých z nich byl znát veliký sportovní posun. Pevně věříme tomu, že zlepšovat se budou i nadále! Také nás, trenéry, těší týmový duch, který během sezóny vznikl. Jsme rádi, že jsou děti jeden tým, kde každý má svojí roli. Ať v roli střelce, brankáře, obránce, ale i poctivého dříče. S radostí jsme též pozorovali velmi dobré výkony, zejména ve druhé části sezóny. I když tým v podstatě ani jednou nehrál ve stejné sestavě a navíc se v sestavě objevovalo mnoho florbalových noviců, děti se za své výkony nemusejí vůbec stydět. JUVENIS se dokázal vyrovnat i těm největším florbalovým klubům na Vysočině, které mají dvojnásobnou až trojnásobnou hráčskou základnu. Avšak makáme dál! Už nyní se chystáme na nadcházející sezónu.

Poděkování též patří i rodičům, za podporu svých dětí. Doufáme, že s jejich podporou můžeme i nadále počítat v dalších sezónách. Děkujeme všem, kteří se podíleli na organizaci domácích turnajů včetně zajištění bufetu.


Trenéři elévů - Martin Ležák, Jiří Talík, Milan Částka