Související zápasy

SK JUVENIS PŘIBYSLAV
9_20220524_220031.jpg
51_20221012_074219.jpg

Hrací víkend 8. a 9.října: turnaje mladších žáků a dorostenců

Mladší žáci sehráli v neděli 9.října svůj první turnaj v nové sezóně, dorostenci pak zajížděli do Žirovnice na druhé pokračování 2.ligy dorostenců.

Mladší žáci úspěšně zahájili novou sezónu

Soutěžní premiéra v novém ligovém ročníku 2022/23 čekala mladší žáky v Bystřici nad Pernštejnem. Sluníčko svými teplými paprsky ozářilo nejen tento podzimní den, ale symbolicky dodalo elán a zapálení okleštěné sestavě mladších žáků. Chlapci odjeli na první turnaj v počtu šesti hráčů a se dvěma elévy v sestavě.V zahajovacím utkání letošní sezóny čekal na naše reprezentanty nažhavený domácí soubor bystřických florbalistů. Utkání bylo v první polovině velmi vyrovnané, postupem času však Juvenisané převzali aktivitu, kterou dokázali nekompromisně využívat v nekompromisním proměňování vytvořených šancí. Z konečného vítězství 9:3 zavládla v celém týmu velká spokojenost. Ve druhém zápase chlapci vytrvali ve své herní pohodě a dík velké aktivitě v útočném pásmu dokázali přetlačit zelené družstvo žďárských Hrochů v poměru 5:3. Zejména z konce utkání však začala být na našich hráčích znát únava, která se nakonec projevila v závěrečném třetím zápase. Možná i tento faktor rozhodl o vítězství oranžového týmu žďárských Hippos 6:4. 

Z turnaje si odvážíme pozitivní bilanci dvou vítězství a jedné porážky. Spokojenost panovala s úrovní předvedené hry, zejména v prvních dvou utkáních. Kluci ukázali velké zaujetí pro hru, aktivitu, pohyb v útočném pásmu, přesnost v zakončení, důraz v osobních soubojích. Třetí zápas však odkryl některé nedostatky, na kterých budeme pracovat na dalších trénincích. Tento nově se rodící a stále ne moc sehraný tým ukázal na prvním turnaji slušný potenciál. Ten je však třeba i nadále rozvíjet na trénincích, ke kterým je třeba přistupovat zodpovědně a se zájmem jako doposud.

Sestava: Antonín Sikora - Jan Nepomuk Jajtner, Ondřej Kaňkovský, Libor Dejmal, Martin Ležák, Lukáš Novotný.

Branky: Ondřej Kaňkovský 11, Libor Dejmal 4, Jan Nepomuk Jajtner 3.

2.turnaj dorostenců

Dorostenci v sobotu 8. října zajížděli na dvě utkání do sportovní haly v Žirovnici. Ve velmi okleštěné sestavě sehráli dvě utkání. V prvním zápase se jim povedlo přetlačit florbalisty Telče v poměru 6:5, když úžasnou střeleckou formu ukázal kapitán David Bratršovský, který zaznamenal 4 branky. Premiérovou trefu zaznamenala novicka ve žluto-modrých barvách Nikča Žáková. Ve druhém utkání byli nad síly a schopnosti našich reprezentantů hráči ADAPS SK Jihlava, kterým podlehli jednoznačně 2:9. Po čtyřech odehraných utkáních patří Juvenisanům v tabulce lichotivé 4.místo s vyrovnanou bilancí 2 výher a 2 porážek.

Sestava: Matěj Bohuslav - Nikola Žáková, Josef Kasal, Jan Beneš, Luboš Bratršovský, Lukáš Jonák, Martin Kvarda, David Bratršovský (C).

Fotografie z turnaje mladších žáků: