9_20220524_220031.jpg
77_20230402_195044.jpg

Juvenisané uspěli v republikové konkurenci ČEPS Cupu

Na konci března čekala obě družstva ZŠ Přibyslav finální republiková kola turnaje ČEPS Cup určený pro žáky / žákyně 1. stupně základních škol. V obou školních týmech - dívčím i chlapeckém - měl náš klub své hojné zastoupení.

V úterý 28. března se v republikovém finále utkalo nejlepších 16 dívčích školních týmů. Naše děvčata byla nalosována do základní skupiny A, v níž se jim podařilo 2 utkání vyhrát (ZŠ Smržovka, ZŠ Horní Brno) a 1 remizovat (Zebry Nové Strašecí). Střelecky se v základní skupině velmi dařilo Adélce Částkové, která vsítila skoro všechny branky. Děvčata postoupila ze skupiny ze druhého místa, v zápase o vše - ve čtvrtfinále - se utkaly s vítězkami skupiny C - hráčkami 6. ZŠ v Mladé Boleslavi. Po velmi vyrovnaném průběhu musely o postupujících rozhodnout samostatné nájezdy. Verunka Talíková jako jediná ze šesti hráček proměnila, Míša Jajtnerová ucpala svoji branku a nepustila za svá záda ani jeden balonek. Děvčata se tak radovala z postupu do semifinále. Semifinálové utkání proti žákyním ZŠ Mohelnice bylo ze strany děvčat nejméně povedené a po prohře 1:3 na ně čekal zápas o konečné 3.místo. Jen pro úplnost, mohelnická děvčata pak finále vyhrála. Motivace našich děvčat byla veliká, z Prahy si chtěly odvést medaili. Střelecky se v tomto utkání podařilo prosadit Ivetce Kasalové. Po remíze 2:2 čekala opět na děvčata nájezdová loterie a opět se šťastným koncem. Jedinou úspěšnou střelkyní se stala v poslední sérii nájezdů Adélka Částková, brankářka Míša Jajtnerová opět pochytala všechny nájezdy soupeřek. Na hřišti propukla obrovská euforie, děvčata si za svoje bojovné a podařené výkony medaili zcela jistě zasloužily. 

Sestava dívek: Jajtnerová - Částková, Kasalová, Němcová, Pejzlová, Talíková, Šušková.


O den později, ve středu 29. března, sehráli republikové finále i chlapci. Hoši navázali v základní skupině A na podařené výkony děvčat a s bilancí 2 výher (ZŠ Bosonohy, Delfíni Ostrov nad Ohří) a 1 remízy (ZŠ Nehvizdy) postoupili ze 2. místa do čtvrtfinále. Druhé místo ve skupině pak obsadili jen díky horšímu skóre, dát o gól víc, chlapci by základní skupinu vyhráli. Ve čtvrtfinále na ně pak čekal náročný soupeř - hráči (hokejisté) ZŠ Edvarda Beneše z Opavy, kteří jako jediný tým v základních skupinách vyhrál všechna 3 svá utkání. Chlapci se s kvalitním soupeřem drželi, dlouho na světelné tabuli svítil vyrovnaný stav 1:1. Opavští však v závěru dokázali utkání překlopit na svojí stranu a po dvou slepených brankách se radovali z postupu do semifinále. Jak se ukázalo později, naši chlapci narazili na skutečně silný tým, neboť reprezentanti opavské ZŠ Edvarda Beneše turnaj nakonec vyhráli. Naše zklamané přibyslavské bojovníky čekalo utkání o umístění proti 33. ZŠ Plzeň, po velmi vyrovnaném průběhu ho prohráli 3:4. Na hochy zcela jistě dolehla předchozí těsná čtvrtfinálová porážka. Závěrečný zápas o konečné 7. místo si naši borci zkušeně poradili se zástupci ZŠ Cerekvice nad Bystřicí. V republikové konkurenci pak obsadili konečnou 7. příčku.

Sestava chlapců: Sikora - Dejmal, Koubek, Ležák, Mokrejš, Novotný, Svoboda, Teml.

Velké poděkování patří ZŠ Přibyslav, zejména panu učiteli Pavlovi Hitzgerovi. Jménem klubu děkujeme za spolupráci s organizací, přípravou a průběhem turnaje. Byla to dlouhá cesta, vždyť oba dva školní přibyslavské týmy si museli prokousat cestu od okresního přes krajské kolo. Do dalších let se budeme těšit na opětovnou spolupráci. 


Více o turnaji dívek zde: https://www.ceskyflorbal.cz/za...

Oficiální fotogalerie turnaje dívek: https://www.flickr.com/photos/...

Více o turnaji chlapců zde: https://www.ceskyflorbal.cz/za...

Oficiální fotogalerie turnaje chlapců: https://www.flickr.com/photos/...

Martin Ležák

Výběr některých fotografií z turnaje dívek:

Výběr některých fotografií z turnaje chlapců: