Mladší žáci poprvé na velkém hřišti

8. říjen roku 2023. Toto datum se nesmazatelně vryje do paměti všem našim mladším žákům. Právě tuto podzimní neděli odcestovali do Třebíče ke svým prvním zápasům na velkém hřišti. Jak ukázala předvedená hra, děti se za svoje první vystoupení na velkém hřišti nemusejí stydět. Ovšem vzpomínky na tento turnaj možná budou různorodé.

K prvnímu utkání sezony nastoupili mladší žáci proti hráčům PSKC Okříšky, pro všechny členy týmu se zároveň jednalo o historicky prvního soupeře na velkém hřišti. Děti chtěly předvést takový výkon, aby na tuto svoji premiéru mohly příjemně vzpomínat. V zápase se výkon v modrých dresech hrajících Juvenisanů třetinu od třetiny zlepšoval. Po výborně zvládnutém závěru dokázali přibyslavští vyrovnat z 1:3 na konečných 3:3. Děti si kromě hezkého zápasu odnášejí i symbolický první ligový bod (pozn. v této kategorii se nezapočítávají body do celkové tabulky).

Druhý zápas nabídl opět vyrovnanou bitvu a tentokrát i brankové hody. Ve druhé třetině vedli přibyslavští 6:4 a ve třetí 7:6, nicméně po smolné koncovce se nakonec z vítězství radovali zástupci žďárských Hippos v poměru 8:7. Hráči Hippos předčili ty naše v efektivitě zakončení, když nekompromisně trestali naše chyby pramenící ze špatné rozehrávky či neobsazení volných hráčů v obranné fázi hry. Zejména naše první lajna však předváděla pohledné kombinace, i když mají dovednosti na to, že jich mohlo být ještě více. Druhá pětka se snažila k týmovému výkonu přispět bojovností.

I když smolně prohrané druhé utkání trošku kalí vzpomínky na tento turnaj, celkově se děti nemají za co stydět. Na to, že se jednalo o jejich premiéru, nemusejí mít za podaný výkon svěšené hlavy. V zápasech rozhodovaly maličkosti, na kterých budeme v dalších dnech a týdnech pracovat, tak abychom v nich příště byli lepší.

Další turnaj odehrají mladší žáci v sobotu 4. listopadu v Okříškách, kde na ně čekají zápasy proti brodským Sokolům a třebíčským Sniperům.

Branky: 6 Teml, 2 Ležák, 1 Seitl, 1 Talíková.

Sestava: Sikora - Částková, Dejmal, Havlík, Kasalová, Ležák, Novotný, Pejzlová, Seitl, Talíková, Teml.

V této sezoně se tým mladších žáků zaměřuje na tyto týmové principy:

Na naplnění a zlepšení těchto principů budeme pracovat v rámci tréninkového procesu a chceme se jimi prezentovat na ligových turnajích. Každý hráč i hráčka po každém turnaji tyto principy zhodnotí, jedná se o velmi cennou zpětnou vazbu pro děti samotné i trenérský štáb.