Mladší žáci předvedli zlepšený výkon, cennému prvnímu vítězství byli blízko

O první neděli adventní 3. prosince 2023 čekaly mladší žáky dva náročné zápasy proti domácímu Hipposu a silným Sniperům z Třebíče. Mladší žáci si chtěli napravit reputaci po herně i výsledkově nepovedených předchozích zápasech. I když oba soupeři nakonec byli nad síly našeho týmu, děti se za své výkony v obou zápasech určitě nemusejí stydět. Pevně věřím tomu, že na ně navážeme v dalších zápasech.

Oba zápasy spojovaly herně nepovedené první periody. V prvním zápase svítilo na ukazateli skóre 1:5 v neprospěch Juvenisu, ve druhém proti Třebíči 1:3. Druhé a třetí třetiny v obou zápasech naopak patřily žlutomodrým barvám. Proti Hipposu se však ztráta z první třetiny nepodařila dorovnat. Nevyšla ani závěrečná hra bez brankáře a žďárští Hroši se nakonec radovali z vítězství 6:10. Proti silným třebíčským Sniperům naši bojovníci a bojovnice dokázali srovnat na 5:5, utkání se divákům muselo velmi líbit. Nechyběly šance na obou stranách, skvělé zákroky brankářů, povedené útočné akce. Naši hráči a hráčky byli odhodláni zapsat první soutěžní výhru v ročníku, avšak minutu a půl před koncem zavdali třebíčští svému klubovému jménu a vsítili rozhodující branku na 6:5. Nevyšla opět ani závěrečná hra bez brankáře.

I když jsme opět ani v jednom z utkání nezvítězili, děti ukázaly, že na těchto výkonech je třeba naši hru stavět. Minusem byly velmi nepovedené první třetiny a opětovné neobsazování protivníka v obranné fázi. Jak se ukazuje, všechny týmy v soutěži našich nedorazů v obranné fázi prozatím dokáží velmi efektivně využívat. Proto se zatím zápasy nedaří zvládat. Velké zlepšení oproti předchozímu turnaji je v týmové hře celé pětky, zejména v založení útočných akcí. Pozitivně je třeba hodnotit i změny v sestavě, někteří hráči a hráčky hráli na nových pozicích. Věřím, že započaté herní návyky se budou zlepšovat, zejména však díky poctivé docházce a práci na trénincích.

Další dva ligové zápasy čekají mladší žáky v sobotu 16. prosince v moderní sportovní hale ve Světlé nad Sázavou (v 9:00 a 10:40). A na pondělí 18. prosince pak ve spolupráci s trenéry mladších kategorií chystáme florbalové odpoledne, ve kterém si děti zahrají proti svým rodičům. Zároveň bude možnost popovídat si či si prostě udělat hezké sportovní odpoledne.

Branky: 5 Machka, 3 Teml, 1 Dejmal, Ležák a Seitl.

Sestava: Sikora - Částková, Dejmal, Kasalová, Ležák, Machka, Mokrejš, Novotný, Pejzlová, Seitl, Teml, Uchytil.