Související zápasy

SK JUVENIS PŘIBYSLAV

Mladší žáci sehráli turnaj jako přes kopírák

Po více než měsíční soutěžní pauze sehráli mladší žáci svůj již v pořadí sedmý turnaj. A proč byl turnaj jako přes kopírák? Na sobotu 4. března byl pro ně v bystřické sportovní hale připraven stejný rozpis utkání jako při úvodním turnaji sezóny - soupeři jim tedy byli hráči a hráčky domácího ASK Bystřice nad Pernštejnem a dvě družstva žďárského Hipposu. Jak se později ukázalo, zápasy v turnaji nakonec dopadly stejně jako při zahajovacím turnaji - bilance dvou vítězství a jedné porážky.

Do úvodního utkání turnaje proti ASK Bystřice nad Pernštejnem nevstoupili Juvenisané ideálně, brzy prohrávali. S postupujícím časem si však vypracovávali více a více střeleckých pozic, které ústili ve vstřelené branky. Celkové vítězství 10:5 bylo zasloužené, ale předvedená hra hlavně směrem do obrany nebyla ideální. Slabší chvilky naší obranné fáze hry dokonale ve druhém zápase využili žďárští Hroši. Po první polovině přibyslavští prohrávali 1:4, ale ve druhém poločase se obraz a hlavně styl naší hry totálně změnil. Juvenisané přidali na důrazu, vyhrávali osobní souboje o míček a vepředu to začalo také padat. Důsledkem zlepšené hry bylo zasloužené srovnání na 4:4. O výsledku utkání nakonec rozhodl soupeřem náhodně vystřelený míček z volného úderu v poslední minutě, při závěrečném risku bez brankáře a mocného tlaku již naši srovnat nedokázali. V zápase však náš mladý tým (pozn. opět ho doplňovali šikovní elévové) ukázal, že umí hrát vyrovnaná utkání i s výběry, kteří na své soupisce mají koncové ročníky dané kategorie. Třetí a závěrečné utkání proti rezervě Hipposu naši hráči a hráčky vyhráli 11:8.

Podařený výkon ve druhém poločase s týmem Hipposu byla určitě nejlepší pasáž naší hry na tomto turnaji. Na útočné polovině si hráči a hráčky dokáží připravit spoustu střeleckých pozic, ne vždy je však dokáží efektivně proměňovat. Kladem tohoto turnaje je fakt, že se dokázali střelecky prosadit všichni hráči.

Další zápasy čekají mladší žáky v neděli 19. března v Jihlavě. Soutěžní derniéra se pak uskuteční v neděli 16. dubna na žďárských Bouchalkách. Přijďte podpořit naše mladé šikovné sportovce!

Branky: 11 Teml, 5 Ležák, 3 Kaňkovský, 3 Talíková, 1 Částková, 1 Dejmal, 1 Havlík.

Sestava: Antonín Sikora - Adéla Částková, Libor Dejmal, Petr Havlík, Ondřej Kaňkovský, Martin Ležák, Tobiáš Teml, Veronika Talíková.