9_20220524_220031.jpg
107_20240317_191049.jpg

Mladší žáci uspěli v osmém ligovém kole

V sobotu 16. března vyjeli mladší žáci do Světlé nad Sázavou, kde na ně čekala dvě utkání v rámci 8. kola Ligy Vysočiny mladších žáků (5+1). Děti chtěly navázat na podařené výkony z předchozích zápasů na domácí palubovce. Jak ukázal vývoj v obou zápasech, nastavený trend se jim, až na jednu nepovedenou pasáž, podařilo udržet!

Před prvním zápasem proti Sokolům z Havlíčkova Brodu se naši hráči a hráčky pořádně rozcvičili. I tento faktor možná zapříčinil zcela dominantní hru v první třetině. Děti soupeře mačkaly na své polovině a ten jen s velkým štěstím přečkal třetinu se skórem 0:4. I když se hráčům Havlíčkova Brodu podařilo ve druhé třetině snížit, přibyslavští hned na to odskočili na rozdíl čtyř branek. Klíčová pasáž vzhledem ke konečnému skóre přišla za stavu 5:1 pro JUVENIS. Hráči a hráčky v modrých dresech neproměnili velké množství brankových příležitostí. Někdy scházela kvalita v koncovce, jindy chyběla finální přihrávka na volného spoluhráče. Soupeř dokonale využil neproměněných šancí a postupně začal ztrátu dotahovat. Na florbalky JUVENISu se vkradla nervozita, děti začaly prohrávat osobní souboje, nedařily se bloky a celkově obranná hra. Vzhledem k nepovedené druhé části utkání byla konečná remíza v poměru 6:6 spravedlivá.

Ve druhém utkání chtěly naše děti poprvé v sezoně porazit žďárské Hrochy. Úvod do zápasu byl z naší strany velice vlažný, soupeř se brzy po hezké individuální akci ujal vedení. To však ze strany Hrochů bylo skoro vše. Naši reprezentanti po zbytek zápasu předvedli dominantní výkon, nápaditou hru se spoustou zakončení. Velký problém dělal soupeři přibyslavský forčekink, ze kterého pramenilo velké množství šancí. Téměř každý člen týmu mohl vsítit branku, škoda, že se to nepovedlo. Nebýt opět horší koncovky, rozdíl ve skóre by byl daleko větší. Dobrá věc se nakonec podařila, vítězství JUVENISu v poměru 6:2 bylo zasloužené. Kromě dalšího vítězství však o to víc potěšila vzrůstající kvalita hry.

Velkým plusem je celkový obraz hry. Děti se dokáží dostat do velkého množství šancí, soupeři dokážeme vnutit naši hru. Velké zlepšení oproti úvodu sezony je vidět na obranné polovině. Děti obsazují volné hráče soupeře, jsou jim blízko, velmi dobře blokují střely. Soupeř se tak nedostává do tolika vyložených šancí a když ano, spolehlivě je pochytá Tonda Sikora v brance. Zároveň jsou žlutomodří nebezpeční na soupeřově polovině, za zápas si vytvoří velké množství brankových šancí. Tyto šance je však potřeba vyřešit efektivnějším zakončením nebo souhrou se spoluhráči. Na těchto aspektech útočně hry pracujeme a budeme i nadále pracovat na trénincích.

Věřím, že se i nadále budeme scházet na trénincích v hojném počtu. Z posledních zápasů je patrné, že účast na trénincích a poctivá práce na nich posouvá týmové či individuální výkony.

Z dalšího programu mladších žáků: v sobotu 30.3. zajíždějí do Havlíčkova Brodu na novou sportovní halu Jiskra, kde se uskuteční čtvrtý ročník Poháru Posázaví. V neděli 7.4. hrají další mistrovská utkání v blízkém Žďáře nad Sázavou. Od 11:00 se mladší žáci pokusí vyzrát na třebíčské Snipery, od 13:00 se pak pokusí překvapit dominantní hráče Okříšek. Ti zatím v lize nenašli přemožitele. Podaří se našim hráčům a hráčkám připravit Okříškám první porážku v sezoně? Srdečně zvu na obě akce všechny rodinné příslušníky, děti si podporu zaslouží!

Branky: 8 Teml, 2 Mokrejš, 1 Dejmal, 1 Uchytil.

Sestava: Sikora - Částková, Dejmal, Havlík, Kasalová, Ležák, Mokrejš, Novotný, Pejzlová, Seitl, Teml, Uchytil.

Martin Ležák, trenér mladších žáků