Související zápasy

SK Juvenis Přibyslav
9_20220524_220031.jpg
63_20221219_215106.jpg

Mladší žáci vyhráli domácí turnaj

Těsně před vánočními svátky, v neděli 18. prosince, sehráli mladší žáci svůj domácí turnaj. Krajina byla nádherně pohádkově zasněžená, i výkony našich dětí byly (kromě úvodního utkání) pohádkové. I když venku vydatně mrzlo, v hale panovala příjemná teplota, za což určitě děkujeme Městu Přibyslavi jako provozovateli sportoviště.

Zahajovací utkání turnaje proti SK JeMoBu by se dalo rozdělit na dvě výkonnostní poloviny. Začátek zastihl naše střelce v ideální střelecké pohotovosti, vedení 5:2 po úvodní hrací polovině nasvědčovalo pohodové výhře. Opak byl však pravdou. Po individuálních chybách, množství neproměněných brankových příležitostí a nepovedené obranné fázi, kdy měl soupeř na naší obranné polovině až moc volného prostoru, se z konečné výhry radovali florbalisté SK JeMoBu. Tato prohra však mladší žáky nakopla k povedeným výkonům. Ve druhém utkání se jim střelecky velice dařilo, na konci se radovali z vítězství nad hráči Okříšek 11:7. Poslední zápas proti bystřickým zubrům nabídl jednostranný přibyslavský koncert, naši hráči a hráčky vyhráli 8:0.

Pokud by se výsledky započítávali do bodové tabulky, Juvenisané by turnaj vyhráli! Do sestavy opět zasáhli nadějní elévové, je již celkem tradicí, že zástupci této kategorie pravidelně nastupují za starší kategorii. Mladší žáci za sebou mají celkem 14 utkání, z nichž se jim podařilo 7 vyhrát, 6 prohrát a 1 zremizovat.

Mezi zápasy byla vložena dovednostní soutěž v podobě samostatných nájezdů. I v nich se naši střelci činili, vítězem se stal náš zástupce Jan Nepomuk Jajtner. Kromě nejlepšího střelce se brankářům zaznamenávala statistika obdržených gólů. Je velmi potěšující, že i mezi brankáři vyhrál zástupce přibyslavské brankářské školy - Tonda Sikora.

Branky: 10 Teml, 7 Ležák, 2 Dejmal, 2 Havlík, 2 Jajtner, 1 Talíková.

Sestava: Sikora - Částková, Dejmal, Havlík, Jajtner, Ležák, Novotný, Talíková, Teml.

Další ligový turnaj sehrají v novém roce 2023 mladší žáci v neděli 15. ledna v Pacově, v neděli 29. ledna pak hostí opět domácí turnaj. Přijďte naše šikovné mladé sportovce podpořit, za své předváděné výkony si to jistě zaslouží!

Martin Ležák, trenér mladších žáků

Děkujeme za poskytnutí fotografií z turnaje Pepovi Kulovi z Okříšek.