SK Juvenis Přibyslav
11_20210927_123944.jpg

Muži a starší žáci vstoupili do nové sezóny

Zahájení sezóny 2021/2022 v rámci Ligy Vysočiny starších žáků proběhlo v neděli 19. 9. ve sportovní hale Telč prvním hracím kolem. V tentýž den se vydali za prvními zápasy sezony také muži. V rámci Ligy Vysočiny mužů zavítali do krásné sportovní haly ve Skutči.

Starší žáci v okleštěné sestavě, kterou museli doplnit dva mladší žáci, vyrazili na první turnaj sezony do historického města Telč. Zde postupně sehráli zápasy s Florbal Telč, FBC Orli Nové Město na Moravě, Pacovšti Honzíci a Orel Kněžice.

Za náš tým nastoupilo pouze 7 statečných hráčů včetně brankáře. Našimi soupeři byli florbalisté Telče, Nového Města na Moravě, Pacova a Kněžic. Všechny týmy měly početní převahu až dvojnásobku hráčů, ale předvedená hra našich sedmi statečných zaslouží pochvalu. Hráči nepřistoupili na hru soupeře a nenechali se uběhat, ačkoli museli hrát všechny zápasy téměř bez střídání.

I když naši unavení borci prohrávali v posledním zápase s Kněžicemi o větší rozdíl gólů, nechyběl v jejich tvářích úsměv a radost ze hry - což jen potvrzuje motto klubu „ Hrajeme florbal s úsměvem.“

Kluci díky za hru.

František Kvarda - trenér starších žáků

Výsledky starších žáků:

SK JUVENIS PŘIBYSLAV - FLORBAL TELČ                          3:4

Branky: 3x Bratršovsý

SK JUVENIS PŘIBYSLAV - Fbc Orel Nové Město n. M.     3:9

Branky: 3x Bratršovský

SK JUVENIS PŘIBYSLAV - Pacovští Honzíci                       4:4

Branky: 3x Bratršovský, Kvarda

SK JUVENIS PŘIBYSLAV - Orel Kněžice                             2:13

Branky: 2x Bratršovský

Sestava: Kasal – Omes, Stehno, Vrána, Tecl, Kvarda, Bratršovský

Dne 19.9.2021 se muži vypravili na první letošní turnaj Ligy Vysočiny mužů do Skutče, kde odehráli dva zápasy. Soupiska není v této sezóně tak zaplněná jako v minulé letech. Do úvodního utkání nastoupilo 8 hráčů spolu s juniorským gólmanem Jendou, jež si zapsal premiéru v mužské kategorii.

Muži v prvním zápase čelili soupeři z krajského města SK Jihlava

Klání začalo ve svižnějším tempu, které ale posléze lehce opadlo. Překvapivě rytmus hry udával přibyslavský celek a odpovídalo tomu i skóre 4:0 po první třetině. Průběh zbývajících třetin byl velmi obdobný a i přes nádech Jihlavy k dramatickému závěru na začátku třetí třetiny skončil zápas jednoznačně ve prospěch Přibyslavi 12:2. Nutné je vyzdvihnout individuální výkon kapitána Ondřeje, který se k úvodu sezóny parádně rozstřílel a připsal si do statistiky 6+1 kanadských bodů.

Druhé utkání proti Hippos B

K druhému utkání nastoupil tým Přibyslavi proti Hippos Žďár nad Sázavou B. Již po první třetině bylo zřejmé, kdo určuje tempo zápasu. Prozatímní výsledek 0:3 pro Hippos byl bohužel spravedlivý a zasloužený. Až ve druhé třetině začala Přibyslav konkurovat a chvílemi i kombinačně přehrávat Žďár nad Sázavou. Ve třetí třetině Matěj snižoval na 2:4 a už se zdálo, že zápas budou rozhodovat poslední minuty. Avšak v zápětí Hippos rychle odskočil do vedení 2:5 a v posledních dvou minutách nadělil mužům z Přibyslavi další čtyři góly. Utkání tak skončilo 2:9 ve prospěch soupeře.

Turnaj ukázal, že letošní sezóna by mohla být herně vyrovnaná napříč celou Ligou Vysočiny mužů. Ačkoli týmová soupiska neskýtá mnoho jmen, i v tomto složení budeme konkurence schopní a dokážeme zápasy vyhrávat. Z turnaje si tak Sk Juvenis Přibyslav připisuje 3 body do tabulky a další turnaj odehraje na domácí půdě v Novém Městě na Moravě 17.10.2021 s TJ Centropen Dačice B a Florbal Telč.
Sportu zdar a florbalu zvlášť!

Šimon Ledvinka - vedoucí družstva mužů

Sestava: Dobrovolný - Merunka, Čapek, Novák, Roudenský, Halík, Klusáček, Macek J., Ledvinka Š., Fišar

9_1632210469.png

Další články z rubriky

SK Juvenis Přibyslav
16_20211025_171644.jpg

Muži úspěšní jenom napůl

Muži ve druhém kole Ligy Vysočiny mužů nastoupili ke dvěma utkáním na domácí půdě. Utkání se odehrála v nové multifunkční hale v Novém Městě na Moravě, kde se hráči mohli ozkoušet opravdu kvalitní hřiště. Soupeři jim byla družstva TJ Centropen Dačice B a Florbal Telč.

14_20211012_090859.jpg

První turnaj mladších žáků v Dolní Cerekvi

Pouze čtyři stateční se zúčastnili prvního turnaje Přeboru Vysočiny mladších žáků v Dolní Cerekvi. Svým výkonem se však rozhodně nenechali zahanbit.

8_1632209952.png