Muži do třetice bodovali na půl

Muži se vydali 30.10. do Telče, kde odehráli 4. kolo Ligy Vysočiny mužů. Čekala je dvě utkání proti týmům Hippos Žďár nad Sázavou B a Florbal Telč, tedy s týmy, kterým celek SK Juvenis Přibyslav již v této sezóně čelil. Bohužel na turnaj odjeli přibyslavští pouze s šesti hráči do pole, tudíž jsme očekávali velmi náročnou sobotu.

V prvním zápase s našimi sousedy z nedalekého Žďáru nad Sázavou jsme byli jasnými outsidery a v prvních deseti minutách tomu odpovídal i jasný výsledek 0:4. Bohužel jsme udělali mnoho chyb a věnovali několik zbytečných příležitostí soupeři ke skórování, které žďárští bolestivě trestali. Avšak i přes velmi nízký počet hráčů jsme bojovali a nedůsledného soupeře v některých chvílích přehrávali. Nebyli jsme však dostatečně efektivní, což se podepsalo na skórovací tabuli – 8:3. S výsledkem jsme nakonec ale byli víceméně spokojeni, především pro nemožnost střídání. Zápas byl fyzicky náročný a očekávání do druhého utkání nebyla vysoká, jelikož nás čekal domácí soupeř s patnácti hráči na soupisce.

Jak je naším dobrým zvykem, vstup do utkání nebyl jedním z těch lepších, alespoň co se týká skóre. Ačkoliv naše předvedená hra nebyla vůbec špatná, z výsledku 3:0 po první třetině měli větší radost domácí – díky hattricku telčského forwarda Maryšky. O přestávce před druhou třetinou jsme se však uklidnili, domluvili se, jak pokračovat a především, jak si počínat se soupeřovým vysokým presem na naše obránce. Zlepšili jsme hru, začali se prosazovat a po druhé třetině se úsměvy přesunuly na naše tváře, protože jsme zápas otočili v náš prospěch. Po dvou třetinách jsme vedli 5:3. Do poslední části zápasu jsme nastupovali v dobré pohodě, i přesto, že náročnost zápasu se stále zvyšovala a Telč chtěla z tohoto zápasu brát všechny tři body. My jsme pokračovali stále ve stejném tempu a předváděné hře, naše taktika nesla své ovoce. V úvodu třetiny jsme dali tři rychlé góly a soupeř v závěru zápasu vsítil už pouze jednu branku, na kterou v posledních minutách ještě odpověděl junior Radim. Zápas tak skončil 9:4 a pokračujeme tak v 50 % bilanci výher a proher.

Vzhledem k velmi nízkému počtu jmen na naší soupisce byl turnaj poměrně dost náročný, ale s výsledkem jsme spokojeni. Nutno pochválit celý tým za jednotný výkon a soudržnost, která nám dodávala sil. Pochvalu si zaslouží Dado za vstřelení hattricku a dvě asistence ve druhém zápase, ale i mladičký Radim, který se na výhře podílel třemi kanadskými body. Charakteristiku naší předvedené hry si nakonec dovolím popsat citací z online přenosu: „Přibyslavští disponují nevyčerpatelnou fyzickou kondicí – v šesti lidech po skoro dvou zápasech na nich není znát žádná únava.“

Páté kolo Ligy Vysočiny mužů odehraje SK Juvenis Přibyslav v našem krajském městě – v Jihlavě 14.11.2021. Čeká nás souboj s domácím celkem SK Jihlava a také s týmem Hippos Žďár nad Sázavou C. Sportu zdar! A florbalu zvlášť.