9_20220524_220031.jpg
8_20220524_215838.jpg
41_20220507_211258.jpg

Muži: ohlédnutí za sezónou 2021/2022

Po dvou přerušených sezónách covidovou pandemií se Liga Vysočiny mužů odehrála opět dle běžných zvyklostí a dnes se již můžeme ohlédnout zpět za všemi dvaceti zápasy.

Naše bilance výher a proher dovršila poměru 13:7 s celkovým skóre 137:118. Tento herní rok se nám podařilo vstřelit vysoké množství branek (i přes naši neefektivitu), více vstřelil pouze tým Hippos Žďár nad Sázavou B, který soutěž ovládl.

Zároveň jsme ale i vysoké množství branek obdrželi, nicméně brankový rozdíl skončil na hodnotě +19, což vnímáme příznivě. Zároveň se nám podařilo udržet poměrně vysokou úspěšnost přesilových her, přičemž jsme se dostali na necelých 35 %. Avšak existují i statistiky, kde náš tým ovládl příčky nejvyšší – tým SK Juvenis Přibyslav byl nejméně trestaným týmem a zároveň měl nejvyšší úspěšnost oslabení, více než 84 %. Letošní sezónu jsme zároveň zakončili posledním vítězným zápasem, který stabilizoval mužstvo na konečné druhé příčce s 39 body.

Co se týká individuálních statistik, i zde máme značnou stopu. V top 10 hráčích kanadského bodování máme hned tři hráče – a to jako jediný tým. Náš kapitán byl zároveň také nejlepším střelcem v přesilových hrách. Statistiky tedy hovoří velmi positivně ve vztahu k našemu týmu, i přes to, že jsme se na začátku sezóny, a vlastně i v jejím průběhu, potýkali s personálními nedostatky.

Obecně je však za nejdůležitější statistiku bráno umístění v tabulce, které rozhoduje o případném postupujícím týmu, nebo naopak týmu sestupujícím. Získaných 39 bodů z 20 zápasů nás vyzdvihlo na závěrečnou druhou pozici, která v Lize Vysočiny mužů sama o sobě postupová není. Ovšem Žďárská rezerva, jež vyhrála ligu, postoupit nemůže. Bohužel pro ně z důvodu, že jejich A tým sestoupil z Divize do Regionální ligy Vysočiny, kam postupuje tým z naší ligy. Možnost postupu se tak automaticky přesouvá na další tým v pořadí – Přibyslav.

Před námi tedy leží rozhodnutí, zda přijmout výzvu a sehrát další sezónu ve vyšší lize (již zmíněné regionální) či nikoliv. Sezónu společně uzavřeme na konci května na společném setkání, kde probereme mimo možný postup také chod příští sezóny, tréninky a například i letní přípravu, která nám minulý rok bohužel nevyšla. Ohlasy na přijmutí jsou však prozatím positivní a je tedy pravděpodobné, že si příští rok zahrajeme s mužstvy jako kupříkladu Sabots Jihlava, ASK Bystřice nad Pernštejnem, Spartak Pelhřimov B či Hippos Žďár nad Sázavou A.

Atmosféra v týmu byla a stále je velmi přátelská a týmová pohoda stojí jednoznačně i za povedenými výsledky. I přes to, že se scházíme především pro náš oblíbený sport, klademe důraz na prostředí, v kterém se setkáváme a hodnoty jako respekt, čestnost či zodpovědnost nám rozhodně nejsou cizí. Mužský tým by zároveň měli doplnit někteří junioři, na které se již těšíme, až se mezi nás zapojí.

Sezóna pro nás tedy končí velmi kladně a nezbývá než si odpočinout a pomalu se začít připravovat na další, možná i kvalitnější a rychlejší. Ať už budeme pokračovat ve vyšší, či v té stávající, máme se na co těšit a pevně věřím, že kdo je připraven, není překvapen

Na závěr bych rád poděkoval celému týmu, každému hráči za jeho čas, který vkládá nejen do hry, ale i pro ostatní spoluhráče, za píli a fyzickou aktivitu, které každý investujeme do zápasů a za to, že společně můžeme být součástí týmu, který spolu vychází a funguje!

Sportu zdar! A florbalu zvlášť :-)

Šimon Ledvinka