Muži poprvé stoprocentní

Dne 14.11.2021 se v pátém kole Ligy Vysočiny mužů celek Sk Juvenis Přibyslav utkal s týmy SK Jihlava a Hippos Žďár nad Sázavou C na půdě prvního zmíněného družstva – v Jihlavě.

V prvním zápase přibyslavští muži čelili domácímu týmu. Zápas začal velmi vyrovnaně. Nicméně úvod utkání se odlišoval od většiny předchozích, předně díky našemu dobrému začátku. Po necelých šesti minutách Přibyslav vedla 2:0 a první třetina končila se skórem 3:0. Ve druhé třetině soupeř zabral a snížil na 3:2, avšak hostující tým se nenechal zaskočit a několika rychlými góly pojistil zisk tří bodů do tabulky. Zápas skončil 9:3 ve prospěch Sk Juvenis Přibyslav. Pochvalu si zaslouží Ondra, který se do kanadského bodování připsal 3+2 bodů a také gólman Kamil, který přispěl jistým výkonem a jednou asistencí.

Do druhého zápasu Přibyslav vstoupila s dosud neporaženým týmem Hippos Žďár nad Sázavou C. Zápas začal ve vysokém tempu a již v úvodu bylo znát, že pro utkání bude charakteristická fyzická hra a bude rozhodovat přesná koncovka. První třetinu týmy odehrály „nahoru dolů“, avšak spokojeněji se cítili zajisté přibyslavští. Na skórovací tabuli svítil prozatímní výsledek 1:4. Přibyslav dokonce proměnila trestné střílení v oslabení a mohlo se zdát, že se zápas bude ubírat jasným směrem. Jak se ale říká – zdání klame. A tato slovní hříčka platila i v tomto zápase. Druhou třetinu ovládli muži ze Žďáru a v úvodu třetiny poslední dokonce srovnali na 5:5. Utkání nabíralo na tempu i napětí a klání bylo stále nerozhodné. Konec zápasu patřil přibyslavským. Dvěma góly odskočili do vedení 5:7 a výsledek tak rozhodl pro další tři body do tabulky pro Sk Juvenis Přibyslav.

Po 5. kole Ligy Vysočiny mužů si tak připisujeme dalších šest bodů do tabulky a zatím se držíme na průběžném druhém místě, avšak máme odehrány některé zápasy s předstihem. Za tento turnaj si pochvalu zaslouží celý tým, především za bojovnost a soudržnost. Snad se nám podaří navázat na našem posledním turnaji v roce 2021 27.11. v Třešti, kde se střetneme opět s týmy SK Jihlava a Hippos Žďár nad Sázavou C. Sportu zdar! A florbalu zvlášť ????