Muži úspěšní jenom napůl

Muži ve druhém kole Ligy Vysočiny mužů nastoupili ke dvěma utkáním na domácí půdě. Utkání se odehrála v nové multifunkční hale v Novém Městě na Moravě, kde se hráči mohli ozkoušet opravdu kvalitní hřiště. Soupeři jim byla družstva TJ Centropen Dačice B a Florbal Telč.

K prvnímu utkání nastoupili přibyslavští proti rezervě Dačic. V úvodu čtvrté minuty dačičtí zvyšovali již na 0:4 a start do utkání se přibyslavským mužům vůbec nepovedl. Vypadalo to na pěknou katastrofu. Hráči Dačic byli opravdu nekompromisní v zakončení a po první třetině svítilo na tabuli skóre 0:10. Velmi smutná třetina a ještě smutnější výkon. Do druhé třetiny naštěstí Přibyslav vstoupila v lepším rozpoložení a třetinu vyhrála 4:3. I přesto bylo skóre opravdu jednoznačné a žádný zázrak se nekonal. Soupeřova koncovka byla opravdu smrtící a domácí nedokázali pokrývat zodpovědně své protihráče. Zápas skončil s jednoznačným skóre 5:18.

Do druhého zápasu Přibyslav nastoupila proti mužstvu Florbal Telč a samozřejmě chtěla odčinit vysokou porážku z prvního utkání. Nicméně již ve 3. minutě domácí obdrželi branku a prohrávali 0:1. To však bylo ze strany hostujícího týmu vše. I přes několik dalších šancí v zápase se jim nepodařilo vsítit více branek. Naopak SK JUVENIS přidal 6 přesných zásahů a připsal si cenné druhé vítězství v této sezóně. Nutno však uznat, že tým z Telče podal solidní výkon, ačkoliv domácího gólmana Kamila Sobotku překonal pouze jedinkrát (po školácké chybě obránce). Kamil pochytal všechny střely a pomohl svému týmu k vítězství – dokonce i jednou asistencí.

Oba zápasy nám jasně ukázaly, že vstup do utkání není naši silnou stránkou. Bohužel se s tím již nějakou dobu potýkáme a budeme se na tento herní faktor muset více zaměřit, stejně jako na zodpovědnější obsazování hráčů. Dále nás již dlouho provází slabá produktivita, kterou snad již na dalším turnaji prolomíme!

I přes velmi špatnou hru v první třetině prvního utkání se naše hra zase o kousek zlepšila. Z turnaje si připisujeme další 3 body do tabulky, kde se nacházíme na 3. místě s vyrovnanou bilancí 2 výhry/2 prohry. Nutno podotknout, že na soupisce citelně chyběli 3 hráči základního kádru (Dado, Fíša, Máca), tým byl doplněn o juniory, kteří ve své premiéře nakonec obstáli (a hned také zakusili, jak chutná tvrdá porážka).

Příští turnaj nás čeká 30.10 v Telči, kde se utkáme s týmy Hippos Žďár nad Sázavou B a Florbal Telč. Sportu zdar! A florbalu zvlášť.