Ohlédnutí za říjnovými zápasy mužů a dorostenců

V sobotu 7. října sehráli svoje první zápasy v sezoně dorostenci v rámci 2.ligy dorostenců, o den později nastoupili ke svému druhému turnaji muži.

V sobotu 7. 10. 23 vyjeli naši dorostenci zahájit novou sezónu do Nového Města na Moravě. Pod vedením nového trenéra se v prvním zápase střetli s týmem z Havlíčkova Brodu. I přes nízký počet hráčů na naší lavičce byli dorostenci do půlky 2. třetiny vyrovnaným soupeřem a prohrávali o dvě branky 7:5. Nakonec prohráli 14:6.

V druhém zápase se střetli se žďárskými Hippos. V první půli 1. třetiny vedli už 3:0, ale usnuli na vavřínech a po 1. třetině na světelné tabuli svítilo skóre 3:3. V 2. třetině se hrál vyrovnaný florbal, ale začala se projevovat únava a právě málo hráčů na naší střídačce, a tak se šlo do 3. třetiny za stavu 5:4 pro žďárský Hippos. Hned v úvodu poslední části padli na obou stranách 2 góly. Za stavu 7:6 pro Žďár si trenér našich dorostenců vzal time – out aby si trochu vydechli. Na klucích byla vidět únava, ale i chuť otočit vývoj utkání a urvat první body do tabulky. Vyhecovali se a otočili utkání ve svůj prospěch na 8:7. Bohužel jedna střela, která prošla za záda našeho brankáře, změnila průběh tohoto utkání. I když se dorostenci snažili ze všech sil urvat si aspoň nějaký bod z tohoto utkání, nakonec prohráli 10:8.

Další turnaj odehrají v neděli 5.11 v Třebíči proti domácím Snipers a Dačicím.

Ani muži o tomto víkendu nezaháleli v neděli 8.10 hráli turnaj v Třešti s novými posilami a pod dohledem nového trenéra/ hráče, aby získali první body v sezóně. Měli náročný los a to 2 zápasy po sobě.

V prvním utkání se střetli s týmem Světlá nad Sázavou B. Po první třetině, kdy se poprvé začali v tomto počtu sehrávat a pod novým dohledem, svítilo na tabuli 2:0. V druhé části se hrál vyrovnaný zápas a naštěstí naši muži našli odpověď na každý obdržený gól a tak se do 3. třetiny vstupovalo za stavu 4:2 pro naše borce. 3. část utkání byla o tom, kdo měl našetřeno více sil, jelikož oba týmy hráli přibližně ve stejném počtu lidí na střídačce. S vidinou prvních bodů naši borci začali pomalu přidávat gól za gólem a zápas skončil výhrou 9:5. První v nastávající sezóně a tím pádem i první připsané body do tabulky.

V druhém zápase nastoupili muži proti Světlé nad Sázavou C. Byť název pro laika naznačuje něco jiného ělo o mnohem těžšího soupeře pro naše muže. V 1. třetině borci našli vždy odpověď na soupeřův gól a tak první část skončila 2:2. V druhé třetině se hráčům ze Světlé podařilo utéct do 2 brankového vedení, které se našim chlapům, i díky využité přesilovce, podařilo stáhnout na 5:5. Bohužel v poslední minutě druhé části dostali gól do kabin a šlo se do 3. třetiny za stavu 6:5 pro Světlou. Ve 3. třetině bylo na našich mužích vidět že síly docházeli a přes veškerou snahu a úsilí už žádný gól nepřidali, ale naopak inkasovali ještě 4 krát. Po závěrečném hvizdu na tabuli nakonec svítil nehezký výsledek 10:5. I přes tuto prohru jsou muži se sebou spokojeni a věří, že se budou nadále zlepšovat a přinese to kýžené ovoce. Další utkání muži odehrají v sobotu 28.10 ve Žďáru nad Sázavou proti domácímu Hippos C a Dačicím B.