9_20220524_220031.jpg
114_20240611_141728.jpg

Ohlédnutí za sezonou přípravky 2023/2024

V sezoně 2023/2024 odehrála přípravka celkem 40 ligových utkání proti 16 týmům z celého kraje Vysočina a 7 zápasů v rámci projektu Pohár Posázaví.

Našimi nejčastějším soupeřem se staly týmy Z Bystřice nad Pernštejnem a Hipposu Žďár nad Sázavou. Celkem jsme ve všech utkáních vstřelili 181 gólů (průměr 3,8 gólů na zápas) a pouhých 72 branek jsme obdrželi (průměr 1,5 gólů na zápas). Je vidět dobrá součinnost obrany i útoky. Ve 35 zápasech jsme slavili vítězství, 5 zápasů skončilo nerozhodně a pouze v 7 zápasech se radoval z vítězství soupeř. Nejlepším střelcem se stal Šimon Langpaul, který branku soupeřových brankařů zatěžkal úctyhodnými 73 brankami. Druhým nejlepším střelcem se stal Samík Veselý (37 gólů) a třetí místo ve střelecké klubové tabulce obsadil Mikuláš Málek (27 gólů). O další góly se postaralo 9 různých střelců. Nejvíce utkání odehrál Šimon Langpaul (44 zápasů). Minimálně do 1 turnaje zasáhlo celkem 14 hráčů. Přivítali bychom ale určitě další členy, zejména dívky. Tímto zveme zájemce o florbal. Tréninky budou probíhat tréninky na venkovním sportovišti do konce června.

Po sečtení výsledků všech týmů v regionu (nepočítám Pohár Posázaví) vyplývá jedna krásná statistika. Přípravka by obsadila (pokud by se započítávala konečná tabulka) v konkurenci 16 týmů a 11 klubů z celého kraje krásné třetí místo. Těsně nad námi se drží Bystřice nad Pernštejnem a Spartak Pelhřimov. Velká gratulace všem dětem.

V květnu se naše děti zapojily i do 2 neligových turnajů v Milevsku. Dívky ve spojení s elévkami obsadily krásné 2. místo na Princess Cupu. Chlapci ve společném projektu s Bystřicí nad Pernštejnem obsadili pěkné ale nepopulární 4. místo (v konkurenci 16 týmů). Na obou turnajích jsme se přesvědčili, že držíme tak krok s regionální špičkou. Dobrá vizitka klubu.

Chtěl bych také poděkovat všem rodičům za jejich aktivní přístup. Za pomoc při organizaci domácích turnajů a za zajištění dopravy na jednotlivé turnaje. Vážím si Vaší podpory, kterou máme. Vytvořili jsme společně s Vámi pěknou komunitu, kterou spojuje přátelství a láska k florbalu. Děti na trénincích svědomitě pracují, milují zápasy. Je na nich vidět ohromné zlepšení. Ač jsem někdy musel zvýšit hlas, tak v týmu vždy panovala přátelská a kamarádská atmosféra. Líbilo se mi, že se žádný hráč z týmů nepovyšuje na nějakého superhrdinu. Není víc než tým. Děti drží za jeden provaz, nenadávají si. Toho si považuji nejvíce, i když bych měl jako trenér zohledňovat hlavně sportovní výsledky. Velká část týmu se přesouvá do kategorie elévů. Přeji všem dětem, aby se jim v elevéch dařilo a měly stále radost z florbalu. Děkuji i Richardovi Novotnému, který mi tuto sezónu začal pomáhat s trénováním a příští rok povede přípravku jako hlavní trenér.

Poslední letošní společnou plánovanou akcí bude zakončení sezony na myslivecké noře v Hesově. Akce se uskuteční v pátek 14. června od 16hodin. Rodiče dětí mohou dorazit i na valnou hromadu klubu ve středu dne 12. června od 18hodin.

Do letošní sezony se zapojili: Šimon Langpaul (44 zápasů), Dana Ležáková (39 zápasů), Bohuslav Losenický (43 zápasů), Matouš Málek (39 zápasů), Mikuláš Málek (43 zápasů), Veronika Musilová (12 zápasů), Vojtěch Nejedlý (35 zápasů), Jakub Novotný starší (8 zápasů), Jakub Novotný mladší (43 zápasů), Jiří Sobotka (12 zápasů), Jiří Šuška (43 zápasů), Samuel Veselý (36 zápasů), Eliáš Veselý (36 zápasů).

Nejlepší střelec: Šimon Langpaul (73 gólů), další pořadí: Samuel Veselý (37 gólů), Mikuláš Málek (27 gólů), Bohuslav Losenický (13 gólů), Dana Ležáková (9 gólů), Dominik Večeřa (6 gólů), Eliáš Veselý (5 gólů), Jakub Novotný starší (4 góly), Jakub Novotný mladší (3 góly), Jiří Šuška a Matouš Málek (2 góly), Veronika Musilová (1 gól)

Nejvíce odehraných utkání: Šimon Langpaul (44 zápasů)

Nejmladší hráč: Eliáš Veselý

Nejčastější soupeř: Hippos Žďár nad Sázavou (9 zápasů) a Bystřice nad Pernštejnem (8 zápasů)

Nejvyšší výhra: 9:0 SK Jihlava lvíčata

Nejvyšší prohry: 1:6 Bystřice nad Pernštejnem

Za přípravku Lukáš Ležák a Richard Novotný