SK Juvenis Přibyslav
20_20211108_143630.png

Ohlédnutí za třetím turnajem elévů

Elévové vyjeli na třetí turnaj do moderní sportovní haly v Bystřici nad Pernštejnem, kde je čekala jako tradičně porce čtyř utkání.

V prvním zápase proti domácímu celku ASK Bystřice nad Pernštejnem navázaly děti na předvedenou hru z minulého turnaje. Na dětech bylo vidět zlepšení, jak co se týká individuálních herních dovedností, tak i týmových principů hry. Zápas skončil spravedlivou remízou 2:2, přičemž naši v utkání vedli již 2:0. V dalších fázích turnaje se však na velmi slibné výkony nepodařilo navázat. Nejprve přišla prohra v poměru 0:4 s třebíčskými Snipers modří. Ve třetím utkání sice elévové zlomili odpor srdnatě bojujícího soupeře, výhra 3:1 nad Snipers bílí děti rozhodne potěšila, avšak úroveň předvedené hry nebyla ideální. Propad výkonosti se podepsal i v posledním zápase, po výsledku 2:9 se zcela zaslouženě radovali Orlové z Nového Města. Elévové tak jako na minulém turnaji našli přemožitele ve dvou utkáních, v jednom se radovali z vítězství a jednom z remízy. 

Na dětech je vidět posun v individuálních herních dovednostech, zejména u nováčků, kterých je polovina soupisky. Nicméně v zápasech nás sráží nedodržování základních principů hry a zbytečné chyby. I tak patří dík všem dětem, především za jejich účast na trénincích, kde se mají možnost zlepšovat. Pevně věřím tomu, že právě poctivým přístupem k tréninku a zapálením pro hru se bude týmová úroveň zvyšovat. Poděkování patří i rodičům za jejich podporu i za účast na turnajích. Děkujeme též i pořadatelskému týmu bystřického ASK, turnaj byl po organizační stránce na vysoké úrovni.

Martin Ležák, trenér elévů