9_20220524_220031.jpg
102_20240114_145323.jpg

Osm statečných vzdorovalo svým soupeřům

I když mladší žáci mají na soupisce 13 hráčů a hráček, zdravotní stav či jiné omezení znemožnilo účast na ligových zápasech hned pětici z nich. Do Okříšek tak odjelo osm "statečných" či spíše zdravých hráčů / hráček. Nemoc nedovolila zúčastnit se ani brankářské jedničce Tondovi Sikorovi, proto ho na klíčovém postu nahradil Kuba Uchytil. Na střídání měli přibyslavští mladší žáci jen 2 hráče (!). I když výsledky, zejména proti domácím Okříškám, vypadají jednoznačně, osmero statečných odehrálo oba zápasy se ctí a připravilo si v nich mnoho brankových příležitostí. Kdyby v zápasech zafungovala střelecká jistota, výsledky mohly být ještě daleko vyrovnanější...

První utkání proti domácím nadějím, kteří hrají atraktivní kombinační florbal a ve své sestavě mají mnoho talentovaných hráčů, začalo opatrně, tempo nebylo nijak závratné. Naši hráči a hráčky poměrně slušně dodržovali taktický záměr, dobrou obrannou hrou Okříškám tolik šancí nenabídli. V polovině utkání, po brankách Marti Ležáka a Verči Talíkové, naši mladší žáci snížili na 2:4, aby poté soupeř odskočil na konečných 2:11. Zejména třetí třetina byla nepovedená, skončila v poměru 0:5. Nejspíše to byla daň za vynaložené síly v předchozích dvou třetinách. Ve druhém zápase proti Hipposu mladší žáci doplatili na svůj dlouhodobý problém a to na neproměňování jasných brankových příležitostí. Žďárští hroši si i přes velkou početní hráčskou převahu v průběhu zápasu nedokázali vytvářet žádný souvislý tlak, naši reprezentanti jim stačili v tempu hry. Jediný rozdíl byl však v efektivitě zakončení, zatímco soupeř dával mnohdy velice šťastné góly, našim střelcům (jako v celé sezoně) opět ve vyložených šancích vlhnul střelecký prach. Buď vůbec netrefili branku nebo je skvěle vychytal soupeřům brankář. 

Ani na desátý pokus se mladším žákům nepovedlo vyhrát, o to víc je třeba pilně pracovat na trénincích a pokračovat v nastolené cestě. Výsledky nejsou určitě v této kategorii rozhodující, nicméně děti by si dnes za svůj srdnatý výkon nějaký hezký výsledek zcela jistě zasloužily.

V sobotu 20. ledna se mladší žáci zúčastní neligového turnaje pořádaného oddílem SK Jihlava. Již nyní si však v kalendáři kroužkujte neděli 4. února, kdy se představí na domácí palubovce. Soupeři jim budou opět Okříšky a Hippos. Všichni pevně věříme tomu, že děti na domácí půdě ukáží co v nich opravdu je a zapíší si své první vítězství.

Branky: 2 Ležák, 2 Teml, 1 Talíková.

Sestava: Uchytil - Částková, Kasalová, Ležák, Mokrejš, Seitl, Talíková, Teml.

Foto: Martin Ležák, Alena Mokrejšová