9_20220524_220031.jpg
80_20230424_204609.jpg

Přípravka - zhodnocení sezony 2022/2023

15. dubna 2023 odehrála naše přípravka poslední ligový turnaj této sezony v Pelhřimově s bilancí 2 výher (5:1 SK Jihlava a 2:1 Spartak Pelhřimov) a 2 proher (0:1 Hippos Žďár nad Sázavou a 0:2 Orel Kněžice). Sestava: Ležáková, Langpaul, Pařil, Pelikán, Šuška, Veselý. Soupeře jsme ve všech zápasech herně přehrávali, bohužel jsme ztroskotali na bídném zakončení.

V sezoně 2022/2023 odehrála přípravka celkem 44 ligových utkání proti 16 týmům z celého kraje Vysočina. Našimi nejčastějším soupeřem se staly týmy: Spartak Pelhřimov a Hippos Žďár nad Sázavou se kterými jsme odehráli celkem 6 utkání. Celkem jsme vstřelili 101 gólů (průměr 2,3 gólů na zápas) a 94 branek jsme obdrželi (průměr 2,1 gólů na zápas). Ve 22 zápasech jsme slavili vítězství, 3 zápasy skončily nerozhodně a v 19 zápasech se radoval z vítězství soupeř. Nejlepším střelcem se stal Šimon Langpaul, který branku soupeřových brankařů zatěžkal úctyhodnými 49 brankami. Nejvíce utkání odehráli shodně Dana Ležáková a Jiří Šuška (44 zápasů). Jedinými týmy, které jsme nedokázali porazit, byli hráči z Bystřice nad Pernštejnem a z Telče. S ostatními 15 týmy jsme dokázali bodovat. Rozpis zápasů byl velice neúměrně nalosován. Sice jsme alespoň 1 zápas sehráli se všemi kluby, ale například osobně bych přivítal více zápasů třeba s regionálním rivalem z Havlíčkova Brodu.

Minimálně do 1 turnaje zasáhlo celkem 13 hráčů. Přivítali bychom ale určitě více členů. Tímto zveme do konce května všechny děti na tréninky přípravky a minipřípravky. Do konce června pak budou probíhat tréninky na venkovním sportovišti.

Chtěl bych také poděkovat všem rodičům za jejich aktivní přístup. Za pomoc při organizaci domácích turnajů a za zajištění dopravy na jednotlivé turnaje. Vážím si Vaší podpory, kterou máme. Vytvořili jsme společně s Vámi pěknou komunitu, kterou spojuje přátelství a láska k florbalu. Děti na trénincích svědomitě pracují, milují zápasy. Je na nich vidět ohromné zlepšení. Ač jsem někdy musel zvýšit hlas, tak v týmu vždy panovala přátelská a kamarádská atmosféra. Líbilo se mi, že se žádný hráč z týmů nepovyšuje na nějakého superhrdinu. Není víc než tým. Děti drží za jeden provaz, nenadávají si. Toho si považuji nejvíce, i když bych měl jako trenér zohledňovat hlavně sportovní výsledky. Ze sportovního hlediska se některé zápasy mohli vydařit lépe. Bohužel v dětských soutěžích platí nevyrovnanost výkonnosti, což si myslím, že letošní sezonu charakterizovalo nás. Důkazem toho je naše celková bilance výher a porážek.

A jaký bude další program přípravky? V květnu bych chtěl zopakovat otevřený trénink pro rodiče. Minulý trénink se vydařil a všichni odcházeli se spokojenou náladou. Další akcí bude 2. ročník Poháru Posázaví ve Žďáře nad Sázavou. Žďárský klub akci naplánoval na 20. květen. Přípravka obhajuje vítězství v tomto turnaji. Přijďte fandit celému našemu klubu o Posázavský pohár. Poslední plánovanou akcí bude zakončení sezony na myslivecké noře v Hesově. Akce se uskuteční 9. června. Včas budou všichni informováni.

Do letošní sezony se zapojili: Šimon Langpaul (40 zápasů), Dana Ležáková (44 zápasů), Matouš Málek (8 zápasů), Mikuláš Málek (36 zápasů), Bára Novotná (12 zápasů), Kryštof Pařil (36 zápasů), Dominik Pelikán (36 zápasů), Jiří Šuška (44 zápasů), Samuel Veselý (36 zápasů).

Nejlepší střelec: Šimon Langpaul (49 gólů), další pořadí: Samuel Veselý (16 gólů), Mikuláš Málek (15 gólů), Kryštof Pařil (14 gólů), Dominik Pelikán (11 gólů), Dana Ležáková (3 góly)

Nejvíce odehraných utkání: Dana Ležáková a Jiří Šuška (44 zápasů)

Nejmladší hráč: Matouš Málek

Nejčastější soupeř: Hippos Žďár nad Sázavou a Spartak Pelhřimov (6 zápasů)

Nejvyšší výhra: 7: 1 Orel Nové Město na Moravě

Nejvyšší prohry: 1 : 9 Spartak Pelhřimov a 0:8 Bystřice nad Pernštejnem

Soupeř, kterého jsme vždy porazili nebo zůstali neporaženi: Orel Nové Město na Moravě, SK Jihlava lvíčata, SK Jihlava ježci, Spartak Pelhřimov žlutí

Soupeř, se kterým jsme nedokázali bodovat: ASK Bystřice nad Pernštejnem, Florbal Telč

Lukáš Ležák, trenér přípravky