9_20220524_220031.jpg
40_20220424_090036.jpg

Soutěžní derniéra elévů

Závěrečné desáté dějství Ligy Vysočiny elévů se uskutečnilo v moderní sportovní hale ve Světlé nad Sázavou. Na elévy čekala porce čtyř utkání.

V prvním utkání se elévové utkali proti domácí světelským Tygřicím. Děti převedly výkon plný nadšení, pohybu, mírně je trápila koncovka, výsledkem však bylo vítězství 4:0. Ve druhém zápase proti Spartaku Pelhřimov - modrému výběru - diváci viděli atraktivní podívanou, šance střídala šanci, hra se přelévala z jedné poloviny na druhou. Děti do utkání daly maximum svých dovedností, i přesto se z konečného vítězství radovali hráči Pelhřimova. Ve třetím střetnutí proti pelhřimovským Girls elévové nechytli začátek utkání a brzo prohrávali. Ve druhé polovině zápasu se výkon, ale zejména koncovka zlepšila a mladí Juvenisané si na konci mohli vítězně plácnout. Zvratem v tomto utkání byl určitě vyrovnávací gól Matyáška Kaňkovského, který zaznamenal svoji první branku ve starší kategorii. Závěrečné utkání turnaje, ale i celé sezóny elévové odehráli proti reprezentantům PSKC Okříšky - Rudíkov. V něm děti bohužel v závěru ztratily dvoubrankového vedení a zápas skončil zaslouženou remízou 3:3. 

Je velice cenné, že v sestavě, ve kterém děti odehrály tento turnaj, se jim podařilo dvě utkání vyhrát a jedno remizovat. Chyběly některé opory, zastupivší hráči však výborně své chybějící kamarády z týmu zastoupili. Poslední turnaj v kategorii elévů odchytali naši oba brankáři Tonda Sikora a Tomáš Hort, s kategorií se též loučili Libor Dejmal s Petrem Havlíkem. Všem čtyřem přejeme mnoho elánu a sportovní posun v kategorii mladších žáků.

Podrobnější analýzu letošního soutěžního ročníku přineseme později. Elévové odehráli celkem 37 utkání s mírně aktivní bilancí 16 vítězství, 14 porážek a 6 remíz.

Sestava: Hort, Sikora - Částková, Dejmal, Havlík, Kaňkovský M., Kasalová, Ležák, Novotný

Za trenéry elévů Martin Ležák