9_20220524_220031.jpg
109_20240424_073408.jpg

Soutěžní derniéra mladších žáků

V neděli 21. dubna 2024 v netradičních odpoledních až podvečerních hodinách odehráli mladší žáci poslední ligové zápasy sezóny. Jak ukázal vývoj, obě utkání dopadla přesně opačně, než čemu odpovídala předvedená hra na hřišti.

V prvním utkání proti Havlíčkovu Brodu se hrál z obou stran pomalý a nepříliš pohledný florbal. Na našich dětech byla vidět možná únava pojící se s koncem sezóny. Jak dynamika hry, tak ani souhra se příliš nedařila. Děti ovšem ukázaly charakter a zejména ve třetí třetině zapnuly na vyšší level a utkání překlopily na svoji stranu. Velkým pozitivem je uhlídání nejnebezpečnějších soupeřových hráčů a také to, že i když se nedařilo úplně dobře plnit jednotlivé týmové principy hry, dovedly děti zápas do vítězného konce. V zápase byli Přibyslavané třikrát vyloučeni, byli potrestáni za fauly, které očím rozhodčích na druhé straně evidentně unikly. Kaňkou bylo nesportovní a záměrně dohrání našich hráčů ihned po skončení utkání. Respekt k soupeři je základním východiskem při sportu.

Druhý zápas proti třebíčským Sniperům se našim dětem vydařil herně, ale dopadl v náš neprospěch. V průběhu utkání si naši hráči a hráčky vytvořili velké množství brankových příležitostí, které však nebyli schopni potrestat. Ať díky méně kvalitní koncovce či finální souhře se spoluhráči. JUVENIS opět doplatil na bolístku, která naše reprezentanty provázela po celou sezónu. Prohraný poslední zápas sezóny děti velmi mrzel, zvlášť když věděly, že nesehrály špatné utkání. Z obou stran se hrál přímočarý florbal, divákům se zápas zcela jistě líbil.

Všem rodičům děkuji za spolupráci v uplynulé sezóně, zejména s dopravou dětí na zápasy či praní dresů. Též díky za vaši podporu, věřím, že děti Vám ji svými výkony na hřišti splácely.

Tréninky pokračují do května v halách (ZŠ Přibyslav, Velká Losenice, Sokolovna), v případě zlepšeného počasí budeme tréninky dle potřeb organizovat na venkovním ovále. Všechny členy a rodinné příslušníky touto cestou zveme na ukončení sezóny, které proběhne jako minulý rok v Hesově na noře. Též je zveme na Valnou hromadu klubu. O termínech obou akcích budete informováni na komunikačních kanálech klubu.

Branky: 3 Machka, 2 Uchytil, 1 Ležák, 1 Pejzlová, 1 Talíková.

Sestava: Sikora – Částková, Havlík, Kasalová, Ležák, Machka, Mokrejš, Novotný, Pejzlová, Seitl, Talíková, Uchytil.

Martin Ležák, trenér mladších žáků

Foto: Alena Mokrejšová