Související zápasy

SK JUVENIS PŘIBYSLAV

Soutěžní premiéra dorostenců

Na první utkání letošní sezóny dorostenecké kategorie se naši hráči vydali do Pelhřimova, kde měli změřit síly s družstvy FBŠ Jihlava a FBC Orel Nové Město na Moravě. Po příchodu na palubovku se však hráči dozvěděli, že družstvo z Jihlavy na zápasy nedorazilo a tak je čekal jen jeden soupeř.

Za náš tým se do hry postavili útočníci Josef Kasal, Jan Beneš, Luboš Bratršovský, David Bratršovský a Jakub Vrána, do obrany pak Matěj Tecl, Adam Pibil a Martin Kvarda. V bráně odchytal první dvě třetiny utkání Matěj Bohuslav a třetí třetinu Šimon Hromek. V osmi hráčích do pole a dvou brankářů se tak postavili naši borci proti početnější sestavě dvanácti hráčů a dvou gólmanů družstva Nového Města na Moravě.

Začátek utkání se nám vydařil a během první pětiminutovky náš nejlepší střelec David Bratršovský nasázel soupeřům 3 góly. Vzápětí , po uklouznutí po soupeřově florbalce, se nám zranil důležitý hráč v obraně Martin Kvarda, který ještě v první třetině zkoušel hrát, ale zbytek zápasu jsme byli nuceni hrát jen v sedmi hráčích. S oslabenou obranou jsme nakonec první třetinu prohráli 3:4. Zápas byl napínavý a vyrovnaný, góly padaly na obou stranách a skóre po dvou třetinách bylo 8:5 pro soupeře.

Na začátku třetí třetiny rozjeli bratrskou akci Luboš a David Bratršovští a stáhli vedení Orlů na rozdíl dvou branek. Potom ale nastaly pro náš tým krušné chvíle a když jsme inkasovali i ve vlastní přesilovce gól od soupeře, najednou jsem prohrávali o pět branek.

Hráčům SK Juvenis to ale nebylo jedno, zatli zuby, herně se opět vytáhli a konečný výsledek po závěrečném hvizdu píšťalky rozhodčího bylo 12:10 pro hráče z Nového Města.

Kluci se pořádně zapotili, zanechali na hřišti mnoho sil a brankáři měli plné ruce práce s kvalitními střelami protihráčů. Doufejme, že na příštích zápasech, které se odehrají již 8. října na palubovce v Žirovnici, se soupeři z Telče a SK Jihlavy, bude naše družstvo početnější, s možností střídání a oddychu během hry.