9_20220524_220031.jpg
8_20220524_215838.jpg
31_20220127_092838.jpg

Starší žáci odehráli další tři kola své soutěže

5. a 6. kolo Ligy starších žáků hostila hala v Okříškách, 7. kolo pak Dolní Cerekev.

5. kolo Ligy Vysočiny starších žáků pro první koš se uskutečnilo v Okříškách 28. listopadu. Covidová situace a onemocnění hráčů našeho týmu nám zcela oslabilo obranu. Nemohli nastoupit naši starší a zkušenější hráči a soupeři – Pelhřimov, FBŠ Jihlava, Kněžice, a JeMoBu - toho využili. Zápasy s Pelhřimovem a JeMoBu se našemu družstvu nepovedly a skončily 0:13 a 0:11 ve prospěch soupeře. S Jihlavou a Kněžicemi byly zápasy vyrovnanější a skončily 2:4 a 2:3 v náš neprospěch.

Do 6. kola druhého výkonnostního koše jsme nastoupili opět početně oslabení, část hráčů měla školní lyžařský kurz a další hráči byli nemocní. Na palubovku, opět v Okříškách, tak nastoupil brankář se čtyřmi hráči starších žáků, doplnění jedním mladším žákem. Kluci neměli možnost střídání během zápasu, ale dodržováním disciplíny a herní strategie dokázali všechny své soupeře porazit: Telč 6:0, Okříšky 5:3, a Žďár n. S. dokonce 15:1. Těmto vítězstvími si tak opět zajistili postup do prvního koše v následujícím 7. kole.

To se odehrálo v Dolní Cerekvi s protivníky: Okříšky, Bystřice n. P., FBŠ Jihlava a Kněžice. Všechny zápasy tohoto turnaje byly velice vyrovnané. V utkáních našich svěřenců však měli v koncovce více štěstí soupeři. S Okříšky jsme prohráli 3:7, druhý zápas jsme hráli s Bystřicí a stav zápasu 15 sekund před koncem byl 3:3, ale pak jsem inkasovalo dva rychlé góly a zápas skončil 3:5. S hráči FBŠ jsme dokázali vyhrát 5:2. Výhra nebo remíza v posledním zápase s Kněžicemi by našemu týmu zajistila udržení v prvním koši do dalšího kola. Vyrovnaná a napínavá hra rozhodla opět až v závěru, kdy nám minutu a dvacet sekund před koncem soupeř vstřelil rozhodující branku na 2:3 a minutu na to upravil konečný stav zápasu na 2:4.

V osmém kole tak budeme opět hrát druhý koš a našimi soupeři budou týmy FBŠ Jihlava, Havl. Brod, Třebíč a JeMoBu. V tomto kole se navíc ještě rozhodne mezi týmy SK Juvenis Přibyslav a JeMoBu, kdo bude pořádat 1. a 2. koš v devátém kole. Deváté hrací kolo se uskuteční 26. února na domácí palubovce v Přibyslavi, tak doufáme, že nás přijdete podpořit!

František Kvarda, trenér