9_20220524_220031.jpg
8_20220524_215838.jpg
21_20211112_073359.png

Starší žáci úspěšně odehráli třetí a čtvrté kolo

Třetí kolo soutěže Ligy starších žáků proběhlo v sobotu 16. října na domácím hřišti v Přibyslavi. Ke čtvrtému kolu pak naši hráči odjeli do moderní sportovní haly ve Světlé nad Sázavou.

Pětice týmů patřících do třetího koše měla dorazit do přibyslavské haly, kde byli našimi soupeři družstva ze Žďáru nad Sázavou, Telče, SK Jihlavy a Pacova. Pacovští nakonec nedorazili kvůli nemocným hráčům.

První zápas se soupeřem ze Žďáru jsme prohráli těsným výsledkem 4:5, druhý zápas jsme vyhráli nad Telčí 4:2 a třetí utkání dopadlo opět naší těsnou prohrou 6:7 s týmem SK Jihlava, která nakonec celý turnaj vyhrála. Nakonec jsme však celkově skončili na druhém a tedy postupovém místě, v příštím kole nás čekaly zápasy ve druhém výkonnostním koši.

Čtvrté kolo se odehrálo pro týmy z druhého koše v neděli 7. listopadu na palubovce moderní sportovní haly ve Světlé nad Sázavou, pořádajícím družstvem byl Havlíčkův Brod. Naši soupeři byli domácí hráči Brodu, dále SK Jihlava, FBŠ Jihlava a Nové Město na Moravě.

První náš soupeř byl SK Jihlava, kterého jsme znali z minulého kola a tentokrát dopadl zápas naši těsnou výhrou 5:4. S dalším týmem FBŠ Jihlava jsme se v letošní sezoně ještě nesetkali, ale opět výsledek utkání 5:4 byl v náš prospěch. Třetím naším soupeřem byl tým z Nového Města, se kterým jsme se setkali v prvních dvou kolech a oba zápasy jsme prohráli, ale tentokrát zápas skončil remízou 4:4. Do posledního zápasu hracího dne jsme nastoupili s možností postoupit do pátého kola z prvního místa do prvního koše. Naše síly však nestačili na soupeře z Havlíčkova Brodu a zápas jsme prohráli 3:7.

Dvě výhry, jedna remíza a jedna prohra. Tyto výsledky nám však zajistili postup z druhého místa do prvního koše v pátém kole, které se uskuteční 27. listopadu v Okříškách. Našimi soupeři budou pořádající tým z Kněžic, Jemnice - Moravské Budějovice, FBŠ Jihlava a Pelhřimov.

Držte našim chlapcům palce!

František Kvarda, trenér starších žáků