Starší žáci zakončili sezonu bitvou o Pohár hejtmana Kraje Vysočina

Ukončení letošního ročníku soutěže Ligy Vysočiny starších žáků vyvrcholilo turnajem „O pohár hejtmana Kraje Vysočina“ na palubovce SK Jihlava. Turnaje se účastnilo šest družstev, které se po deseti kolech základní části umístili v tabulce soutěže na 7. až 12. místě, přičemž naši borci obsadili 9. místo.

Turnaj byl celkově vyrovnaný a až do konce finálového zápasu napínavý. Našimi soupeři ve čtvrtfinálové skupině byly týmy z Nového Města na Moravě a Hipposu Žďáru nad Sázavou, druhou skupinu pak tvořily týmy SK Jihlava, Snipers Třebíč a Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod. Čtvrtfinálové zápasy se hrály na 2 x 10 minut, vyřazovací a finálové zápasy se pak hrály na 3 x 10 minut.

Naši hráči zahájili svoje působení na Poháru se soupeřem z Nového Města a hned po půlminutě hry se dostali do vedení. Družstvo soupeře však na konci třetí minuty vyrovnalo a v prvním poločase ještě stačilo otočit skóre na 1:2. I když naši kluci tlačili, druhý poločas byl bez gólu a zápas pro nás skončil těsnou prohrou. Zápas se Žďárem rozjeli přibyslavští ještě lépe a ve dvacáté sekundě vstřelili první gól. První poločas skončil 6:2 v náš prospěch, ve druhém poločase padlo ještě celkově pět gólů a zápas skončil 8:5 pro náš tým. Kluci si tím zajistili účast ve vyřazovacích zápasech určených pro nejlepší čtyři týmy ze čtvrtfinálových skupin.

Zápas s Třebíčí měl rozhodnout, kdo bude hrát o první a o třetí místo poháru. Naši borci si vedli slušně a byli více než vyrovnaným soupeřem, i když úsilí v prvních dvou třetinách (0:2 a 0:3) nepřineslo překonání třebíčského brankáře. Naopak soupeř zúročil většinu svých střel. Třetí třetina byla pro přibyslavské hráče lepší, naši hráči se konečně prosadili i vstřelenými brankami. Konečných 8:4 ve prospěch třebíčských florbalistů znamenalo jejich postup do finále (proti Havlíčkovu Brodu), zatímco nás čekal zápas o bronzovou medaili.

O třetí místo jsme hráli s Orli z Nového Města na Moravě. První gól padl až po 7 minutách hry, bohužel do naší branky, kluci však ještě do konce třetiny stačili vyrovnat. Ve druhé třetině padly také dva góly, ale oba do naší sítě. Třetí třetina byla na branky úrodnější, ale za záda soupeřova brankáře naše střely, až na jednu, neprošly. Po konečném hvizdu na výsledkové tabuli svítilo skóre 7:2 pro novoměstské florbalisty.

Z vítězství v turnaji o Pohár hejtmana (a konečné sedmé místo v Lize Vysočiny starších žáků) získali hráči z Třebíče, kteří porazili ve finále družstvo z Havlíčkova Brodu 8:7 po prodloužení. Třetí skončili právě hráči Nového Města, SK JUVENIS Přibyslav čtvrtí, pátí Hippos Žďár nad Sázavou a šestí florbalisté SK Jihlava.

Letošní sezóna však pro nás nekončí a hráči se budou soustředit na další soutěžní sezónu a přestup do kategorie dorostu. Přeji jim do nové sezóny ještě více úspěchů.