9_20220524_220031.jpg
62_20221212_091858.jpg

Světelští zvítězili v prvním ročníku Poháru Posázaví

V sobotu 10. prosince 2022 uspořádal SK JUVENIS první ročník florbalového turnaje Poháru Posázaví. Turnaj se hrál ve třech nejmenších mládežnických kategoriích: přípravka U9, elévové U11 a mladší žáci U13. Do turnaje byly pozvány posázavské týmy: Hippos Žďár nad Sázavou, Sokol Erupting Dragons Havlíčkův Brod a Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou. Kromě výsledků v jednotlivých kategoriích získal po sečtení získaných bodů nejúspěšnější oddíl prestižní putovní Pohár Posázaví. Turnaj nabídl skvělé a mnohdy velmi vyrovnané zápasy, kterým nechybělo nasazení, herní i dovednostní kvalita. Na všech zápasech bylo cítit, jak prestižní je pro zúčastněné oddíly zisk Poháru. Z titulu nejúspěšnějšího posázavského týmu se na konci turnaje radoval oddíl Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou.

Kategorie přípravky U9 byla obsazena jen třemi týmy, Světlá nad Sázavou nejmladší tým nepostavila. O triumf v této kategorii se ve vzájemných zápasech přetahovaly týmy Havlíčkova Brodu a domácího JUVENISu. O vítězství přibyslavských rozhodlo konečné lepší skóre. Třetí příčku obsadili hráči a hráčky žďárského Hipposu.

Turnaj kategorie elévů U11 vyhráli zástupci Světlé nad Sázavou, kteří vyhráli všechny tři své zápasy. V zápase o vítězství porazili JUVENIS, bronzovou medaili vybojovali elévové a elévky Žďáru nad Sázavou.

Zápasy kategorie mladších žáků U13 byly velmi dramatické, hráči a hráčky v nich předvedli skvělé týmové a individuální výkony. Na dramatičnosti přidával i fakt, že až do závěrečných zápasů nebylo jasné, kdo se stane vítězem této kategorie a kdo získá celkový triumf v Poháru Posázaví. Utkání o třetí místo ve své kategorii zvládli po dramatické bitvě přibyslavští, když Hippos porazili 5:4 - a to již v utkání prohrávali 1:4. Poslední zápas kategorie i celého turnaje určil vítěze a poražené. Mladší žáci Havlíčkova Brodu v něm přetlačili Světlou nad Sázavou v poměru 3:2 a získali triumf v kategorii U13.

Po skončení tohoto utkání se začaly sčítat získané body družstev v jednotlivých kategoriích. Bodový systém byl záměrně vytvořen tak, aby sliboval napětí až do konce a zároveň možnost všech týmů vybojovat celkové vítězství i přes potenciálně nepovedený výsledek v jedné z kategorií. Tato dramatičnost se splnila do puntíku a stanovená kritéria bodování výsledků se ukázala v tomto ohledu jako zcela správná. Vždyť na prvních třech místech se seřadily oddíly, které v celkové tabulce nasbíraly 10 a 9,75 bodů. Z vítězství v Poháru Posázaví se nakonec radoval oddíl Sklo Bohemia Světlá nad Sázavou, který nejen, že do svého držení získal velký putovní pohár, ale zároveň se může pyšnit neoficiálním titulem "nejúspěšnějšího mládežnického posázavského oddílu."

Turnaje se zúčastnilo celkem 106 dětí a okolo 20 jejich trenérů. Byla radost, jak útulná a nevelká přibyslavská hala žila celým turnajem, dech beroucí byl pohled na zaplněnou diváckou tribunu. Kromě bodovaných utkáních sehráli svůj první florbalový zápas i nejmenší děti z minipřípravky. Sice se výsledek nepočítal, ale utkání nejmenších florbalových nadějí vyhrála minipřípravka Hipposu. Na závěr turnaje byly sehrány i tři utkání hvězd, talentované hráče a hráčky do svých týmů vybrali sami trenéři. Děti si tak zkusily zahrát s někým, s kým před momentem na stejném hřišti soupeřily...

Poděkování patří všem zúčastněným oddílům, zejména jejich trenérům, hráčům a hráčkám, ale i rodičům, kteří své děti podporují. 

Jménem organizačního týmu děkujeme všem dobrodincům, kteří se jakýmkoliv způsobem podíleli na organizaci tohoto povedeného turnaje, zejména pak manželům Pařilovým za organizaci bohatého bufetu. Děkujeme za povedené fotografie panu Havlíkovi.

Děkujeme též všem partnerům, kteří poskytli sponzorské dary: Město Přibyslav a Informační centrum, MODEM Jiří Krčál, Efko Nové Veselí, Savencia Fromage Dairy Přibyslav, Montero Krucemburk, Engeser s.r.o., ACO Přibyslav, Coop Jednota.

Výsledky jednotlivých kategorií a celkové výsledky:


Martin Ležák


Foto: Ivo Havlík