Související zápasy

SK JUVENIS PŘIBYSLAV
9_20220524_220031.jpg
70_20230123_101121.jpg

Turnaj elévů v Novém Městě přinesl výkony jak na houpačce

Již v pořadí sedmý turnaj čekal na elévy v moderní sportovní hale v Novém Městě na Moravě v neděli 22. ledna. Na sestavu deseti dětí čekala náročná porce pěti utkání.

První dvě utkání proti Orlům z Kněžic a KC Okříškám byla průběhem hry i výsledky velmi podobná. Juvenisané se dostávali do střeleckých pozic, které dokázali využívat, směrem dozadu však hra nebyla tolik důrazná. I když oba soupeři dokázali našemu týmu vstřelit jediný gól, Míša Jajtnerová se v brance musela činit díky množství soupeřových brankových příležitostí. Třetí utkání proti Novému Městu na Moravě bylo zcela určitě nejméně povedené v celé sezóně. Naši hráči a hráčky byli ve všech herních dovednostech za soupeřem, chyběl důraz, nasazení, týmová souhra či efektivita v zakončení. Florbalisté Nového Města zaslouženě zápas ovládli. Ve čtvrtém utkání proti PSKC Okříškám se výkon přibyslavských diametrálně zvedl a přítomní diváci mohli vidět velmi atraktivní zápas. Po dvou střelách ze střední vzdálenosti Juvenis rychle prohrával 0:2, aby pak z velkého množství brankových příležitostí vytěžil jen snížení na konečných 1:2. Závěrečný zápas proti Telči Juvenis zvládl vítězně a z turnaje si odváží bilanci 3 vítězství a 2 porážek.

Elévové tak absolvovali možná nejméně povedený turnaj sezóny. Nic se však neděje. Z chyb je třeba se poučit, i prohry sportovce formují do dalšího růstu. Pracovat je třeba hlavně na týmové souhře. Pozitivum turnaje je, že si někteří hráči i hráčky zkusili hrát na jiných postech či s jinými spoluhráči. 

Branky: 8 Teml, 5 Ležák, 4 Částková, 4 Mokrejš, 3 Kaňkovský, 1 Talíková.

Sestava: Jajtnerová - Částková, Kaňkovský, Kasalová, Ležák, Mokrejš, Pejzlová, Šušková, Talíková, Teml.

Foto: Alena Mokrejšová, Jiří Talík.