Vítězný vstup mužů do Nového roku

První turnaj v roce 2022 odehráli muži 16. ledna v "domácím" prostředí v Novém Městě na Moravě. V 8. kole Ligy Vysočiny mužů se celek SK Juvenis Přibyslav utkal s týmy Florbal Telč a TJ Centropen Dačice B. V očekávání tak byla dvě vyrovnaná klání – proti Dačicím měla navíc Přibyslav velký vroubek z minulého klání, jelikož prohrála vysoce 5:18 taktéž na domácím hřišti.

V prvním utkání proti Telči mohli diváci sledovat poměrně klidnější třetinu, kterou však zvítězili hosté – 0:2. V úvodu druhé třetiny Telč navýšila vedení již na tři branky a s domácím týmem to nevypadalo nejlépe, ačkoliv nebyl herně nikterak špatný. K obratu tak zavelel ve 25. minutě zápasu Dado, který přesnou střelou vsítil první branku domácího týmu. V druhé třetině Přibyslav přidala další dva přesné zásahy a do třetí třetiny oba týmy vstupovali za nerozhodného skóre 3:3. Závěrečná část zápasu však patřila jednoznačně do režie domácího celku, který ji ovládl 5:1 a mohl se tak radovat z dalších 3 bodů do ligové tabulky.

Ve druhém zápase domácí očekávali poměrně značné tempo charakteristické fyzickou hrou. Do vedení se dostali hráči TJ Centropen Dačice B již po třech minutách hry a zápas začal pomalu nabírat na obrátkách. Sk Juvenis však rychle odpověděl, a navíc využil přesilovou hru na konci první třetiny a obrátil skóre ve svůj prospěch – 2:1. Dačice však neřekli své poslední slovo a necelou půlminutu před ukončením první periody srovnali na 2:2. Druhá část se nesla v podobném duchu – hosté šli do vedení, domácí srovnali a na rozdíl od první třetiny, kdy se do vedení dostala Přibyslav si vedení přisvojili hráči Dačic po úspěšném trestném střílení. Strhovalo se tak k pro diváky celkem atraktivnímu a napínavému závěru. V úvodu třetí třetiny se domácím podařilo vyrovnat a ve 39. minutě dokonce převzít vedení opět na svoji stranu, nicméně o dvě minuty později se již opět hrálo za vyrovnaného stavu 6:6. Zápas byl tak až do svého úplného závěru nahoru a dolů a hra se přelévala ze strany na stranu. Sedmnáct sekund před koncem ještě hosté nabídli domácím výhodu přesilové hry. Hráči Přibyslavi si takticky vzali time-out a jak ukázala následná hra, mělo to smysl. Následná akce gólem sice neskončila, jelikož pozorný soupeřův gólman střelu zneškodnil, nicméně tři sekundy před koncem tvrdou střelou rozvlnil síť domácí kapitán Ondra, a i ve druhém zápase tak domácí mohli slavit další výhru a tři body do tabulky.

Další kolo Ligy Vysočiny mužů opět předvedlo svoji vyrovnanost a je velmi atraktivní sledovat stále vzrůstající výkony jednotlivých týmů. Samotný tým SK Juvenis Přibyslav zažívá na své poměry velmi úspěšnou sezónu, která ještě stále není u konce. Je na místě vyzvednout především celkový týmový výkon, ale zejména také zodpovědnou defenzivní činnost. V některých pasážích hry ještě musíme zapracovat na pokrývání soupeřů a navázat tak na dobré výkony a vydržet v nich. Daří se nám držet dobrou partu, což přispívá k dobré atmosféře v týmu a momentálně se do mužské kategorie začleňují i juniorští zástupci, což zvyšuje celkovou životnost naší kategorie.

Příští kolo muži SK Juvenis Přibyslav odehrají 30.1. ve Skutči, kde se utkají s týmy SK Jihlava B a FBC Salamandra Apoly. Sportu zdar! A florbalu zvlášť