Související zápasy

SK JUVENIS PŘIBYSLAV
9_20220524_220031.jpg
74_20230313_145229.jpg

Vydařený domácí turnaj elévů

V neděli 12. března pořádal SK JUVENIS druhý domácí turnaj elévů letošní sezóny. Do sportovní haly se sjela družstva: PSKC Okříšky, KC Okříšky, Orel Kněžice a Hippos Žďár nad Sázavou červení. Kromě obvyklých soutěžních zápasů se hrálo i o medaile pro nejúspěšnější týmy, pro hráče / hráčky a brankáře / brankářky byla připravena i dovednostní soutěž v nájezdech. Turnaj nabídl skvělá vyrovnaná utkání, nechyběla radost ze hry a pohybu vůbec, velmi divácky atraktivní byla nájezdová soutěž.

JUVENIS má v kategorii elévů silný ročník. Na zápasové soupisce figurovalo 15 hráčů a hráček. Z důvodu rovnoměrného zápasového vytížení se trenéři rozhodli pro rozdělení na dva týmy, v turnaji pak každý tým sehrál dvě utkání.

V prvním zápase JUVENIS nastoupil proti nejsilnějšímu týmu ligové soutěže, proti PSKC Okříškám. K vidění bylo atraktivní utkání plné povedených útočných kombinací a střel, brankáři předváděli skvělé zákroky, utkání nabídlo množství osobních soubojů. Do vedení šli hráči Okříšek, o srovnání se postaral střelou ze střední vzdálenosti střelec Marťa Ležák. Okříští si však vedení vzali zpět, a i když naši reprezentanti tlačili, vyrovnat se jim nepodařilo. Škoda byla zejména neuznaného gólu... Z konečného vítězství 2:1 se radovali florbalisté Okříšek. Pro zajímavost: stejným výsledkem skončilo i společné předchozí utkání. 

Hodnocení tohoto utkání se objevilo i na stránkách PSKC Okříšek:

"Ani v Přibyslavi tým starších elévů nepřerušil svoji vítěznou cestu ligou. V prvním utkání k tomu ale nebylo daleko. Proti nám nastoupila domácí velice silná SK JUVENIS. Vyrovnaný souboj, hraný ve vysokém tempu nám moc neseděl."

Další dvě utkání proti kněžickým Orlům a žďárským Hrochům nabídlo velkou řadu našich neproměněných šancí, v obou utkáních se JUVENISané radovali z vítězství (3:1 a 5:2). Zástupci KC Okříšek byli poslední soupeř našich reprezentantů / reprezentantek, utkání bylo oboustranně velmi vyrovnané. Po dvou podařených akcích Adélky Částkové se více štěstí usmálo na přibyslavské, kteří zvítězili těsně 2:1. JUVENIS vybojoval v turnaji celkové druhé místo za dominantními PSKC Okříškami, kteří předváděli krásnou kombinační hru. Účastníci turnaje na prvním až třetím místě obdrželi medaile a drobné upomínkové předměty. Věříme, že všem družstvům se u nás v Přibyslavi líbilo.

V polovině turnaje byla pro zúčastněné hráče a hráčky připravena soutěž v nájezdech. Nejlepším střelcem se stal zástupce Hipposu Jan Smejkal, nejlepším brankářem pak Ondřej Žampa (PSKC Okříšky), který zaznamenal 75% úspěšnost zákroků.

Velkým pozitivem je zapojení všech 15 hráčů a hráček do sestavy, každý si zahrál v rámci možností co nejvíce zápasových minut. Do sestavy opět naskočil zástupce přípravky Šimonek Langpaul.

Další a již předpolední turnaj bude hostit v neděli 26. března třebíčská sportovní hala Horka - Domky. Na tomto turnaji čeká na elévy porce 5 utkání.

Martin Ležák, asistent trenéra elévů

Tradičně děkujeme za poskytnutí podařených fotografií Pepovi Kulovi z Okříšek.

Celá fotogalerie na tomto odkazu: https://www.flickr.com/photos/...