Po reprezentační přestávce se opět naplno rozběhly soutěže Českého florbalu. Starší žáky čekal v sobotu 20. prosince poslední zápas nejen kalendářního roku, ale i první poloviny sezóny. Tento hrací den byl závěrečným 13. kolem základní části Ligy Vysočiny starších žáků, po kterém se soutěž rozdělí na dvě výkonnostní skupiny (elitní o titul a druhá o umístění). JUVENIS se před závěrečným zápasem držel na 9. místě, k postupu mezi elitní sedmičku musely být splněny dvě podmínky - vítězství proti Snipers Třebíč a příznivá kombinace výsledků zápasů ostatních družstev. Starší žáci na palubovku pelhřimovské sportovní haly odjížděli s reálnou šancí zabojovat o postup do elitní skupiny týmů. A jak vše dopadlo?
Ligová sezóna se naplno rozjela a starší žáci se v sobotu 18. října představili na domácí palubovce již ve třetím hracím kole Ligy Vysočiny starších žáků. Doma chtěli napravit nepovedený start do sezóny. Tým se konečně sešel téměř v úplném složení, což byl asi klíčový faktor úspěchů v obou utkáních. Sestava dočkala změn, někteří hráči se ocitli na nových pozicích. Jak vidno z dalšího vývoje, asi to byl správný taktický tah.
Ve středu, 10. září, jsme se po letní přestávce sešli poprvé ve sportovní hale v Přibyslavi a zahájili společně novou sezonu. Stejně jako v předešlých sezónách i letos probíhají tréninky našich nejmenších (4-6 let) vždy ve středu 16:00-17:00.
Důležité informace k sezóně 2025/2026. Tréninky startují od 8. září!
Klubové zprávy - po 17. 4. 2023 - Ležák Martin
Závěrečný turnaj mladších žáků: tři ku jedné.
Závěrečný devátý turnaj Přeboru Vysočiny mladších žáků hostila žďárská sportovní hala Na Bouchalkách. Mladší žáci chtěli navázat na podařené výkony a výsledky z minulých turnajů. Jak ukázal vývoj turnaje, děti opět podaly, až na jednu pasáž, výborné výkony.
První tři utkání spojovalo mnohé. Naši hráči a hráčky předváděli důraznou a nápaditou hru, za tato utkání se jim povedlo vstřelit celkem 26 branek (8:5 Snipers Třebíč bílí, 9:1 Florbal Telč, 9:4 Hippos Žďár nad Sázavou Benjamins). Celkově nechyběl důraz, bojovnost i týmová souhra. Byla radost se dívat na předváděnou hru. I když ve hře byly nedostatky, herně se jednalo možná o nejvíce povedený turnaj v sezóně. Ideálu nelze dosáhnout, ale přiblížit se k němu... Závěrečný zápas turnaje i celé sezóny proti kněžickým Orlům, kteří v sezoně dosud prohráli jen jediné utkání, nabídl skvělou florbalovou podívanou. Juvenisané v prvním poločase pokračovali v nápaditých útočných kombinacích a ujali se nad velkým favoritem vysokého vedení v poměru 5:0. Po vzestupu však nastal pád... Naši hráčům a hráčkám se úplně rozpadla hra a ač to po dosavadním vývoji nikdo neočekával, kněžičtí začali nekompromisně trestat námi nabídnuté volné střelecké pozice. Z vzestupu pád, z 5:0 na 5:7. Utkání ještě zdramatizoval Ondra Kaňkovský, který povedenou střelou snížil. Po risku bez brankáře, který však naše šance přinesl, vsítili Orli gól přes celé hřiště na konečných 6:8. Závěrečný zápas naši reprezentanti prohráli, ale celkově si své předvedené výkony v rámci celé sezóny zaslouží poděkování.
Podrobné zhodnocení sezóny přineseme v následujících týdnech včetně detailních týmových i individuálních statistik.