Související zápasy

SK JUVENIS PŘIBYSLAV
9_20220524_220031.jpg
79_20230417_100652.jpg

Závěrečný turnaj mladších žáků: tři ku jedné.

Závěrečný devátý turnaj Přeboru Vysočiny mladších žáků hostila žďárská sportovní hala Na Bouchalkách. Mladší žáci chtěli navázat na podařené výkony a výsledky z minulých turnajů. Jak ukázal vývoj turnaje, děti opět podaly, až na jednu pasáž, výborné výkony.

První tři utkání spojovalo mnohé. Naši hráči a hráčky předváděli důraznou a nápaditou hru, za tato utkání se jim povedlo vstřelit celkem 26 branek (8:5 Snipers Třebíč bílí, 9:1 Florbal Telč, 9:4 Hippos Žďár nad Sázavou Benjamins). Celkově nechyběl důraz, bojovnost i týmová souhra. Byla radost se dívat na předváděnou hru. I když ve hře byly nedostatky, herně se jednalo možná o nejvíce povedený turnaj v sezóně. Ideálu nelze dosáhnout, ale přiblížit se k němu... Závěrečný zápas turnaje i celé sezóny proti kněžickým Orlům, kteří v sezoně dosud prohráli jen jediné utkání, nabídl skvělou florbalovou podívanou. Juvenisané v prvním poločase pokračovali v nápaditých útočných kombinacích a ujali se nad velkým favoritem vysokého vedení v poměru 5:0. Po vzestupu však nastal pád... Naši hráčům a hráčkám se úplně rozpadla hra a ač to po dosavadním vývoji nikdo neočekával, kněžičtí začali nekompromisně trestat námi nabídnuté volné střelecké pozice. Z vzestupu pád, z 5:0 na 5:7. Utkání ještě zdramatizoval Ondra Kaňkovský, který povedenou střelou snížil. Po risku bez brankáře, který však naše šance přinesl, vsítili Orli gól přes celé hřiště na konečných 6:8. Závěrečný zápas naši reprezentanti prohráli, ale celkově si své předvedené výkony v rámci celé sezóny zaslouží poděkování.

Podrobné zhodnocení sezóny přineseme v následujících týdnech včetně detailních týmových i individuálních statistik.

Branky: 11 Kaňkovský Ondřej, 11 Teml Tobiáš, 5 Ležák Martin, 2 Talíková Veronika, 1 Částková Adéla, 1 Dejmal Libor, 1 Havlík Petr.

Sestava: Sikora - Částková, Dejmal, Havlík, Kaňkovský O., Ležák, Talíková, Teml.

Martin Ležák, trenér mladších žáků